Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet akváriumot üzemeltetni...

Lehet akváriumot üzemeltetni szűrő nélkül? Többi lent!

Figyelt kérdés

Hello, szerintetek lehet akvát üzemeltetni szűrő nélkül?

Ha valaki tudna nekem olcsó de mégis jó szűrőt ajánlani azt nagyon megköszönném!



#akvárium #szűrő #halak #Szűrő nélkül #Olcsó szűrő
2022. febr. 22. 19:17
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Meg amúgy is a kereskedésben kérdeztem az eladót hogy hány hal mehet 25 literbe az meg azt mondta 25db de ezzel én nagyon nem értek egyet!
2022. febr. 22. 19:40
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

25 liter semmire nem elég.

Ha az ember betartja a szabályt, hogy 1 db 5 cm-es halra jusson legalább 15 liter víz, akkor benövényesített akváriumban tarthatók halak. Vagyis, ha kellően nagy a víztér és növényekkel jól beültetett akváriumról van szó, akkor nem feltétlenül kell szűrés (már 100 évvel ezelőtt is így működtek az akváriumok). Nagy akváriumnál nem feltétlenül kell motoros szűrő, hanem egy jól kiépített talajszűrő (ami légpumpáról üzemeltethető) még a növényzetnek is jót tesz.

2022. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

11#

Akkor máris több eszed van, mint az eladónak, viszont így is el kell keserítselek. 30 liter alatt nem tarthatsz gerinces állatot és nem is érdemes főleg kezdőként. Kezdetben nekem is 25literes akváriumom volt, aztán ahogy megtudtam ezt a szabályt, illetve megtapasztaltam hogy milyen nehéz biológiai egyensúlyt fenntartani ilyen kis térben gyors becseréltem egy 35 literesre. 5 évre ezekre a kezdetekre, kb 3 éve fut megszakítás nélkül egy 54l-es guppis akváriumom, külső szűrővel, épített ledes világítással és jó sok növénnyel.

Ha ragaszkodsz az üveghez akkor tarts garnélát benne vagy csak növényeket csigákkal esetleg. Javaslom viszont a váltást nagyobb akváriumra, mert ebből csak szenvedés lesz.

Látom a kérdésedből, hogy kezdő vagy, ami nem baj, de tudatlanság/nemtörődömségből ne tarts szenvedő állatokat otthon. Nem lehet szűrő nélkül akváriumot fenntartani, ahogy lámpa és fűtő nélkül sem. A szűrőnek mennie kell 0-24ben, nem szabad kikapcsolni. Ha zavar a hangja keress más helyet az akváriumnak. Felülről legyen szabadon hozzáférhető, hogy tudd rendezgetni a növényeket, algát kaparni félévente stb...

Olvasd el ezeket a pdf-eket, hidd el megéri, máris tisztában leszel az alapokkal. Be kell regisztrál és le tudod tölteni. [link]

2022. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

13.

Nagyon köszönöm neked nagyon sokat segítettél azzal amit írtál engem csak is az érdekel hogy jól érezzék magukat az állatok! Egyébként gondoltam arra is hogy egy ilyen műanyag hidat veszek és azzal összekötöm a két akváriumot mert van még egy 15 literes is, szerintetek ez jó ötlet lenne?

2022. febr. 22. 19:58
 15/35 anonim ***** válasza:
87%

Jézusom, mi a fene folyik itt, mi mostanában ez a sok baromira fontos dolog??!!


Fegyvert tartanak a fejedhez, hogy annyira nagyon fontos legyen neked halakat tartani, és jövőhéten megvenni őket , vagy mi van? Ha bevallottan nem értesz hozzá, akkor mi a fenéről zagyválsz itt össze vissza? Bolond vagy?


Ha akváriumot akarsz fenntartani, tanulj akvarisztikát!

Tudod, életekkel játszadozol, nem 10 deka teszkós parizer, ami ha nem ízlik, kidobod!

Felelős állattartásnak hívják!

Ha elkezded megtanulni az akvarisztika alapjait, akkor első körben pl. olyanokat fogsz megtanulni, hogy egy akváriumot mondjuk járatni kell üresen kb. egy hónapig (!) (a járatás azt jelenti, hogy a nélkülözhetetlen szűrőjét járatod non-stop)

miközben eteted a nitrifikáló baktériumokat, hogy kialakuljon a megfelelő biológiai lebontás, hogy mire megérkezik az első adag hal, addigra legalább olyan kezdeti szinten álljon, hogy a halak ne a saját szarjukban fuldokolva agonizálva haljanak kínhalált.


Mindezek előtt meg még mielőtt megvennél bármit, és elindítanád az egy hónap üresjáratod, plusz egy hónapot adsz magadnak az elméleti alapok elsajátítására, különben halak nélkül se tudod fenntartani a rendszert!


Mik a tervek?

Mekkora akvárium?

Milyen növényesítés, ami meghatározza, hogy milyen legyen a gépesítés?

Tudd életben tartani a növényzetet!

Megfelelő minőségű, mennyiségű fénnyel, mikro- és makroelemekkel, esetleg CO2-vel.


Halak terén , és az egész rendszert illetően legyen egy terved!

Milyen halak, honnan származnak, mik az igényeik, mekkora helyet igényelnek, milyen környezetet, milyen növényzetet, aljzatot, kiegészítőket, úszóteret, stb...


Fényévekre vagy attól, hogy halat vegyél!

Jövőhéten max a teszkóban vehetsz halat, amit megfőzöl halászlének, mert ilyen háttérrel nettó állatkínzás halat tartani.


Az a helyzet, és ez most nem sértés, tényleg ez a kemény valóság, hogy jelenleg attól a szinttől is igen messze állsz, ahonnan már fel tudnád ismerni, hogy mennyire fogalmatlan vagy a témában.

Egy jól működő akvárium egy összetett rendszer, aminek a 90%-a NEM a halakról szól, nem mellesleg ennek a rendszernek az alapja a biológiai szűrés.

Ezzel szemben a szűrőkről se tudsz semmit, sőt, a létük is kérdésként merül fel, de már halakt vennél....

Nehéz szavakat találni rá, mennyire mások az elképzeléseid egy akváriummal kapcsolatban, mint ami a valóság!

[link]

Hogy egyáltalán lehessen miről beszélni, ezt az egész honlapot úgy ahogy van olvasd el vagy 3-szor.

Utána majd néhány hét múlva, ha megfogalmazódott benned valami kezdeti ötlet, hogy mit is akarsz, majd gyere vissza.

Ha minden minden jól megy, április közepén, május elején akár eljuthatsz odáig is, hogy halakat vegyél. Ha meg nem, akkor majd veszel május közepén, vagy végén, ha addigra jutsz el odáig.

Az akvarisztika a türelemre is megtanít!

Kivégezhetsz ámokfutással pár tucat halat, (sajnos ezt nem büntetik eléggé) de a természet akkor se fog a te elképzeléseid szerint működni. Itt nincs más út, mint meghajolni a természet előtt, megismerni hogy működik, és leutánozni azt úgy, hogy te alkalmazkodsz hozzá! És garantálom, hogy ez az jövőhétre nem fog sikerülni.

2022. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok, a 25 literes akváriumról meg már előzőleg tisztázódott, hogy hal tartásra alkalmatlan, maximum garnéláknak elég, azoknak se fenntartható módon, mert a túlszaporodás problémáját ott is meg kell oldani.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


4-es válasz:

Garnélákkal, halak nélkül!


5-ös válasz:

3-4 hét, hogy bármilyen állat fogadására kész legyen.


500-szor is megkérdezheted, ez 600 millió éve így van, tehát nem fog holnapra megváltozni.

Jöhet valami idióta , aki mást mond, (mint az eladó, aki csak eladni akar) de attól még a tények tények maradnak.

2022. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
15. Bocsi de a lenézőségedet nem tudom értékelni de azért köszi, de amikor te kezdted te se tudtál mindent ugye?
2022. febr. 22. 20:10
 18/35 anonim ***** válasza:

10

Neonnak minimum 50 liter kell! Nagyon helyigényes méreteivel ellentétben.

2022. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
De csak 1 neon van
2022. febr. 22. 20:14
 20/35 Tevenyereggyarto ***** válasza:
83%

A tiéd a többi 2-3 “sürgős lenne” kérdés is? Remélem nem csak a falaknak szólt mikor olyasmiket írtam/ írtunk ,hogy 25 literbe CSAK garnélák/ kisebb csigák tarthatóak, halak nem. Na meg ott volt az a 4 oldal amit linkeltem (s most is linkelték egyiket-másikat).


Szóval figyelj: vagy kérdéseket írsz ki de akkor megfogadod a kapott tanácsokat vagy nem fogadod meg de akkor felesleges kérdéseket kiírnod. Ha végül mégis állatkínzásra adod a fejed akkor legalább ne lássuk/ olvassuk mintha meg sem történne …. Ha úgysem fogadod meg a tanácsainkat akkor úgyis mindegy. Ha meg mégis adsz a szavainkra akkor máris ott áll előtted annyi szakirodalom –a többi kezdőkről szóló kérdésekkel egyetemben– amivel el tudsz indulni.

2022. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!