Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet akváriumot üzemeltetni...

Lehet akváriumot üzemeltetni szűrő nélkül? Többi lent!

Figyelt kérdés

Hello, szerintetek lehet akvát üzemeltetni szűrő nélkül?

Ha valaki tudna nekem olcsó de mégis jó szűrőt ajánlani azt nagyon megköszönném!



#akvárium #szűrő #halak #Szűrő nélkül #Olcsó szűrő
2022. febr. 22. 19:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
77%

Mi van a 120 literessel?

Ha már ennyire fontos, hogy az állatok jól érezzék magukat?

Hány fokon tartod együtt a bettát, a mollyt, meg a neont?

Milyen az aksi szűrése, ha kérdésként fogalmazódik meg, hogy kell e egyáltalán? Hogy áll az ammónia, nitrit, nitrát szinted?

Ha tényleg szintet akarsz lépni, nem gondolod, hogy a mennyiség helyett, hogy még több állatot tarts, a minőség felé kéne lépned, hogy a tartott állatokat optimális körülmények közt tartsd?

Nem ők kérték, hogy nálad éljenek! Te vetted magadhoz őket!

Ez szép, hogy azt mondod, az állatok jólléte a fontos, csak az ellenkezőjét csinálod!

A minimumra törekszel, hogy épphogy csak életben maradjanak, az maximum helyett, amiről a hobbi állattartás szólna!

2022. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nekem 2 kérdésem van eddig ez meg az hogy hogyan lehet gyorsan lefogyni
2022. febr. 22. 20:18
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

22

A neonok rajban élnek minimum 6 db kell 50 literbe és egy helyigenye 40 l. 30 l alatt még nem tartunk gerinces állatot

2022. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
4 volt de odaatam a nagyimnak 3-mat
2022. febr. 22. 20:24
 25/35 anonim ***** válasza:
87%

" amikor te kezdted te se tudtál mindent ugye?"


Persze, hogy nem, és akkor még ilyen összeszedett cikkek, tanulmányok se nagyon voltak, maximum a Kelet-Németországból ránk maradt örökség.

Ezért voltam fenn az akkori szinte egyetlen élő platformon, az akvarista.hu fórumán vagy fél évig, hogy tanuljak!


Nem annyit terveztem, csak menet közben egyre jobban rájöttem, mennyire hülye vagyok hozzá, és hónapokon keresztül csak a kérdés lett több, nem a válasz.

És ha voltak ilyen figyelmeztetések, mint amiket te is kapsz napok óta, akkor volt bennem annyi alázat a többiek, a természet, az állattartás, és legfőképpen az állatok élete iránt, hogy tudomásul vettem az intelmeket, nem pedig nekiálltam okoskodni, meg megmagyarázni, hogy más is volt kezdő, hanem legalább próbáltam elkerülni, hogy élesben, állati életek árán tanuljak a hibáiból!

Úgyhogy itt nem én nézlek le téged!

Én maximum erőteljesen rávilágítok a természet törvényei, meg a te elképzeléseid közti szakadékra.

Itt te vagy az, aki lenéz mindenki mást!

Aki napok óta figyelmen kívül hagy minden hozzáértő hasznos választ, és szembe megy minden érdemi hozzáértő logikus válasszal, és a természet törvényeivel!!!

2022. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

24

Nagyidnak mekkora akváriumba van? Neked még azonnal venni kell egy nagyobbat és még 5 neonhalat.

2022. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%

" csak 1 neon van"


Ha ennyire az állatok jólléte a cél, légyszi linkeld már be, mikor melyik halbiológus, vagy nemzetközileg elismert akvarista publikált olyat, hogy lehet így neonhalat tartani!

2022. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
26. 30 liter
2022. febr. 22. 20:33
 29/35 A kérdező kommentje:
27. A kisállat boltban az eladó azt mondta oké
2022. febr. 22. 20:34
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

14#

13-as vagyok.

Nem elégíted ki sajna ezzel az összecsövezéssel sem a rendelkezést, de ne is ez legyen a cél, hogy határértékre méretezünk, abban nem lesz sok öröm.

Hasznos lenne, ha írnál egy összeget amit rászánnál a hobbira illetve írd le, hogy milyen elképzeléseid vannak. Nem kell most, sőt holnapra sem, merülj el témában, ismerd meg a lehetőségeket, légy tisztában a dolgok működésével. Én nem akarom ráderőltetni a saját lowtech akváriumomat, ha te egyszer nem olyat szeretnél. Lehet egy ízléses neonos akváriumod is, az is egy gyönyörű színvilág, de 25 literben (vagy akár a duplájában) elképzelni sem lehet egy ilyet. Ahogy a külső szűrőről sem akarlak feltétlen meggyőzni vagy a belső szűrőről lebeszélni, mert lehet hogy a te elképzelésedhez egy hátfalban kialakított hátfalas szűrés lesz a befutó. A hely miatt nem kell aggódnod, szerencsére a térfogat köbös témakör a matematikában = ha kicsit is növeled az akváriumod oldalainak hosszát, az jó sok liter vizet fog magával hozni.

Kérdezz bátran, ne zavarjon a válaszok hangvétele, ez sajnos gyakran ilyen, hiszen sokan magas szinteken űzik ezt a hobbit, érthető az ha szívükön viselik az élőlények sorsát, életminőségét.

Újabb tartalomajánló: https://www.youtube.com/c/BJoci/videos

2022. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!