Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még 1 halacska?

Még 1 halacska?

Figyelt kérdés

Sziasztok emberek!

Az merült fel bennem hogy rakhatok-e algaevőt 15l-be guppi, platti, nanohal, gurámi, vitorlás mellé?

(Mind1ik halból 2 van eddig)



2022. febr. 25. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Persze, de abból is 2 kéne!!!

2 db ilyen, még biztos jól érezné magát:

[link]

2022. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Oké akkor holnap veszek, köszi!
2022. febr. 25. 18:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
15 literes az akvárium? Elírtad, és 150 literre gondoltál ugye?
2022. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jajj de béna vagyok 150 literes van igen
2022. febr. 25. 20:05
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez így lehetséges?
2022. febr. 25. 20:06
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy már nem teljesen troll kérdés, magam részéről most is azt mondom, hogy nem.

Elvileg akár lehetne is, de az a helyzet, hogy az eddigieket se párban kell tartani, és ilyenkor mindig azt szoktam mondani, hogy a meglévőket próbáld meg jól tartani.

Az hogy nanohal, meg nem egy faj, hanem egy gyűjtőnév, és anélkül hogy ismernénk a szűrést egyébként se lehet ajánlani semmit.

2022. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha nem párban akkor hogyan? (Ezt csak azért kérdezem mert nem így ajánlotta az eladó)
2022. febr. 25. 20:19
 8/17 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

A guppi, platti, neonhal(?) csapathal, legalább 6 de inkább 8 fölötti létszámban kellene tartani.

A gurámit párban szokás tartani, de ha elég nagy az akvárium akkor elfér 2 pár is (mivel territoriális).

A vitorlás szintén területvédő, fiatal korában csapatban kell tartani, abból ha kivált egy pár, akkor már őket is párosával lehet/kell tartani.

Ez volt a "létszám" része a dolognak.

Egy halnak vannak egyéb igényei és jellemzői is (akvárium méret, vízhőmérséklet, keménység, sodrás, növényzet, aljzat, fényerő, ph, táplálkozás, viselkedés), amit figyelembe kell venni társításkor (is).

Ezek alapján a te társításod egy nagy katyvasz.

Olvass utána a halaid igényeinek és döntsd el, hogy melyikük maradjon.


[link] , [link] , [link] , [link]

2022. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Plusz pl. az elevenszülők háremben tartandóak.

Vagy csak hímeket tartasz belőlük, hogy ne szaporodjanak túl, és akkor legalább 6-8-at, hogy megosztott legyen a dominancia, vagy háremben, 1 h 2-3 n. , mert ha csak 1 n jut i h-re, akkor agyonhajszolja.


A legnagyobb probléma az, hogy ha minden egyes fajt felpótolsz megfelelő létszámra, akkor vagy azonnal túlterheled az aksit, mert úgy már túl sokan lesznek, vagy később lesznek sokan, ha mondjuk 5-6 nőstény elevenszülő szül neked havi 150 kishalat.

Szóval alapjaiban átgondolatlan egy kicsit az egész.

Nem további fajok kellenének, (legalábbis most) hanem a meglévő fajokat lecsökkenteni, kitalálni valami ésszerű tervet, és ha az megvan, akkor lehet, hogy ha összeillőbb a csapat, akkor a mellé majd szóba jöhet még valami pluszban.


Egyébként nem olyan durva a helyzet, legalábbis láttunk már ennél ezerszer rosszabbat is.

Neked még kevés halad van, aránylag kezelhető, de a továbblépés előtt rendbe kell tenni az alapokat.

Ilyen nagyobb halból, mint a viti, meg a gurámi (azt se tudjuk, gurámiból miféle!) ekkora akvárium inkább csak 1 párt bír el.

Egyrészt azért, mert a testméret növekedésével exponenciálisan nő a vízterhelés, másrészt pont azért, mert megakadályozza azt amit te is akarsz, hogy rajhalakat tarts mellettük!

Egy pár nagyobbra növő gurámi fajtának van akkora vízterhelése, (felnőtt korában) mint 20 db hím guppinak. Szóval a nagy halakkal ellövöd magadtól a lehetőségeket.

Vagy ott vannak az elevenszülők. 2 fajta nem sok, de nem is kevés, ne becsüld alá a szaporaságukat.Vegyesen tartva a nemeket, és helyesen, tehát háremben, kezelhetetlenül szaporák, én azokból is biztos, hogy csak 1 fajt tartanék meg. Abból, ahogy mondtam, vagy csak hímeket nagyobb létszámban, vagy egy kis háremet.

A nanohal (bármi is legyen) szintén nem illik a képbe, ha a vitorlások megnőnek, legjobb esetben simán megeszik őket, rosszabb esetben halálra stresszelik őket, pusztán a méretkülönbség miatt, meg azért, mert a viti ragadozó, meg azért, mert minél kisebb egy rajhal, és minél nagyobb halak veszik körül, annál nagyobb rajban érzik magukat biztonságban, szóval kéne belőlük vagy 15, hogy nagy, és biztonságos rajt alkossanak.

A stresszt meg ne becsüld alá, rengeteg probléma forrása! Leáll tőle az immunrendszerük, pillanatok alatt elkapnak bármilyen kórságot, ami utána még az egészségeseket is megfertőzi.


Szóval alapból elajándékoznám valamelyik nagyobbra növő párt, vagy a gurit, vagy a vitit, az egyik elevenszülő fajt, meg a nanohalakat.

És ezek után lehetne valami épkézláb összeállításon agyalni.

2022. febr. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Milyen gurámiról beszélünk? Törpéről vagy a nagyokròl?

A törpét párban, viszont a kék, arany, gyöngy (meg mittudomèn milyen van mèg) guràmikat èn ùgy tudom, hogy hàremben kell tartani.

(Legelőször mikor megkaptam az alső akváriumomat egy pár kék gurámi volt benne. Mikor nagyok lettek a hìm ùgy agyonhajszolta a lányt, hogy csak na. Nem tudom, hogy èn akkor csak pont kifogtam egy ilyet vagy mi az oka, de azt tanàcsolták, hogy 1 fiúhoz 2 lány. Azóta így csinálom. Nincs gond)


A vitorlást kapàsból nem tartanám úgy 250l alatt. Tudom, hogy az emberek nagy rèszènek nagyon nagyon tetszik, de nekik nagy hely kell. Akkorára képesek megnőni, mint a tenyerem, ha van helyük persze.


Milyen nanohalak? Esetleg neon? Egyszerre vetted az összes halad? Nálunk pl oda sem adjàk a boltban a vitorlàst a neonnal egy akváriumba (persze tudom, hogy a boltosnak az a jò ha viszed)


Szóval esetleg ha megválnál a vitorlàsoktòl ès esetleg törpe gurámid van, már akkor jobb lenne a helyzet...


Elevenszülők milyen neműek?


És milyen szűrőd van?

2022. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!