Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem bírok az algásodással....

Nem bírok az algásodással. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Van egy 45 literes akvám, több mint fél éves, ada talaj, teljes spektrumú lámpa, 8 órát megy/nap. A szűrőmet (4 rekeszes, szivacsos, levegő porlasztással, a képen az első [link] kicsit felül méreteztem, 500/l a teljesítménye, de ahogy tömődött, "kopott", most véleményem szerint éppen jó, nem lobognak a növények, mint a zászló. 10x/h átforgatja a vizemet. De ha tévedek, akkor szóljatok.

Ammóniát mértem sera ammónia mérővel, sárga a lötyi, tehát nincsen veszélyes vagy kiugróan magas ammóniám. Ph 7.5 (sima csapvíz, minden alakalomma JBL vízelőkészítővel kezelve, ill állva hagyva pár órára, hogy kiszellőzön). Nitrát 10mg/l, salifert tesztel mérve. Heti 30% vízcsere. Minden vízcsere után 5 ml sera bacikult megy bele pótlásnak. Tápok Tropicalfish planter 0.4 ml/nap, Tf macro ennek duplája, ill Easycarbo 0.4 ml/nap. Növényeim amazonaszi kardfű, cripto, bacopa, tüskeshínár, 2 féle fára kötözhető növény csak dísznek, japán kakukktorma. Nőnek a növények a maguk különböző tempójában, de mindegyik levele algás. A fa és más tereptárgyak nem. Már kivettem a köveket is, hátha valami oldódik a vízbe valamelyikből, de nem segített. Most csak fa van benne ill egy bújkáló. Lakókat tekintve jelenleg kb 15-20 garnéla és 2 db nyúlcsiga. Etetni ritkán etetek, akkor se marad meg soká a táp, mert a csigák felzabálják 1 óra alatt. Közvetlen napfény nem éri az akvát.


[link]

[link]

[link]


Arra is gondoltam, hogy a kardfüvemnek meg a criptonak kellene gyökertáp (mondjuk JBL kugelnball), mert ezek inkább a gyökérzetről szívják a tápanyagot, lehet nem jó a folyékony, de nem tudom mennyire kavarna bele a többi növény életébe. Pl a fára kötözöttekébe, vagy a bacopa, kakukktorma, ami meg léggyökeres. A cripto ugyan szép sűrű, de a kardfű kissé silány. És ezeken van a legtöbb alga.



2022. márc. 26. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szia, sztm túl sok a világítás próbáld 5-6 órát a világítást most!
2022. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha hülyeséget mondok valaki ordítsa le a fejem de az olyan szakál-, fonál-, hajalga szerű, nem? Ezek közül valamelyik. Azok ha jól rémlik főleg a nitrát-foszfát eltolódásnál jelentkeznek, de talán a szikes vizet is szeretik. Minden esetre mérd le az akváriumban levő foszfátot is illetve a keménységet. Na meg a csapvizet sem ártana tesztelni. Az a tippem ,hogy leghamarább a tápanyagok mennyiségével és arányával lesz probléma.

Majd valaki biztos mond okosabbat akinek van tapasztalata az ADA talajokkal stb. Úgy rémlik eleinte nyelik a foszfátot de nem vagyok benne biztos.

2022. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Kapcsolgattam már a világítást mindenhogy, többet, kevesebbet, de nem segített, csak a növények sínylették meg.


#2 És a foszfátot hogyan szüntessem meg, ha túl magas??? Vagy mit csináljak a vízzel? Másoknak is van ismerőseim közül meg fb csoportokban ugyan erről a vízhálózatról akvájuk, nekik nem algásodik.

2022. márc. 26. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"a foszfátot hogyan szüntessem meg"


Erre van egy egészen egyszerű megoldás, ne locsold a vízbe, és nem lesz benne. :)


Tápból 0,4 ml-t nem írtad el? Nem 4 ml?

Hány lumennel világítasz? Lehet, hogy atom fölösleges a makro.

2022. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, mert nem a heti adagot adom egyszerre, hanem a hetit napi lebontásba :)


Amúgy ja, gondoltam rá, hogy full felesleges a macro, éppen el fog fogyni a flakon, lehet hagyom is a p*csába, elég a lakók által termelt foszfát, nitrát. Ezért érdekelne a JBL kugelnball, lehet váltok arra, abban benne vannak a mikro elemek foszfát nélkül.


Lument nem tudom, wattot írtak rá, de ez ledes, máshogy számolják a ledeseknél a fényerőt.

2022. márc. 27. 07:21
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szerintem míg kifogy a macro addig is csak fele adagot adj be mint amennyit szoktál. Ha elfogyott akkor ne is vegyél s 1-2 héten belül meglátjuk hova alakul.


“Lument nem tudom, wattot írtak rá, de ez ledes, máshogy számolják a ledeseknél a fényerőt.”


Igen, LED-eknél máshogy számolják, lumenben :D

2022. márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és akkor hány watt...?!
2022. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemtántán rásüt a nap?

Amúgy zöld, vagy barna alga?

2022. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!