Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kék ramirezi halakkal milyen...

Kék ramirezi halakkal milyen vízfelszínhez közel elő halat lehet tartani?

Figyelt kérdés

100 liter a nettó víz, van pár talajlakó és néhány kék ramirezi, szóval igazából a kapacitás már úgy is eléggé kihasznált, de a vízfelszín közelében nincs egy hal sem, tekintve, hogy mindegyik inkább alsó vagy középső régiókban tartózkodik inkább.


Láttam videón, hogy sziámi harcoshallal együtt vannak, de máshol nem ajánlották.

Kínai paradicsomhallal ugyanez volt a helyzet.

Szóval milyen ,, magányos " halat tudnék még szerezni?



2022. máj. 7. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a pár talajlakó, és mi az a kihasználtság?

Fajok név szerint, létszám szerint, szűrő pontos márkája, típusa?

Egyéb állatok, gerinctelenek...

2022. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(amúgy a fentieket én se igazán ajánlanám)
2022. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tetra ex 600plus külső szűrő, majd meglátom elég e, ha nem akkor változtatok.

6 páncélos harcsa, két anci és 10 kék rami van eddig bent.

2022. máj. 7. 18:41
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A 10 rami 100 literre elég masszív. Még növendékek s majd lesz “leépítés”? Ha mondjuk csak egy pár marad (vagy legalább is nem sokkal több mint egy pár) akkor jól mutathat egy csapat baltahasú/ szekercelazac.

Vagy mindenképp magányos halat akarsz felülre? Hirtelen nem is ugrik be semmi ami magányos, főleg felül van, passzolna ehhez a dél-amerikás vonalhoz s nem agresszív, területvédő.

2022. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 ??!! Az igen...

1-es vagyok, nem nagyon tudok Tevenyereggyarto válaszához sok mindent hozzátenni. Ezek territoriális állatok, mint ahogy egyébként az ancik is. 5-ször ekkora alapterület kéne, hogy mindnek legyen territóriuma. Az 10 rami egyértelműen mellényúlás. Az ilyen úgymond "magányos" vagy párban tartandó, ekkora halakat ideális "fő" halnak betenni egy ilyen 100 liter körüli aksiba, tehát belőlük 1, max 2 párt, (vagy a rokon apistogrammákból egy háremet)

és azokat kiegészíteni rajhalakkal. Nem pedig magányos, nagyobb halakkal.

Rajhalakból pedig elsősorban nyilvánvalóan nem ázsiaiak közt keresgetnék, hanem dél-amerikaiak közt, és így ha már felső réteg, meg is érkeztünk a baltahasúakhoz. De más pontylazacok közt is lehet keresgélni , királylazac, serpalazac, vagy ha nem zavar a vegyes mix, ázsiaiak közül is inkább rajhalakat, pl zebra vagy leopárd dániók.

De ez csak elméleti fejtegetés, ez 1 pár ramirezi mellé életképes.

10 db mellé semmit ne tegyél.

2022. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát sok a 10 darab valóban, de arra számítottam, hogy lesz elhullás is, aztán nem lett.

Nyilván figyelni fogom, mennyire fenntartható ezzel a létszámmal a dolog. Ha nem, akkor pár darabon túl kell adni és kész.

2022. máj. 7. 20:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 300 literes akváriumba mondták tenyésztők hogy maximum 3 pár mehet. Így is csipkelődnek néha.

Amúgy nekem ibolya lazacok, rézlazacok, neonok vannak mellettük. Voltak galaxyk is, azokkal is teljesen jól kijöttek.

2022. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!