Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lecseréltem a kavicsokat és...

Lecseréltem a kavicsokat és kitakarítottam az akváriumot és másnapra elpusztult az algaevő harcsám mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés
Kb 6-7éves minimum volt, túlélt sokmindent, költözést, egyszer leforráztam mert nagyon meleg volt a víz amit beöntöttem. És most meg elpusztult. Annyi még a furcsa, hogy vízcsere óta opálos a víz.
2022. máj. 21. 12:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha másnapra halt meg a hal, nem föltétlenül mérgezés.

Én 2 dologra gyanakszom, mindkettő elhangzott.


Az egyik a stressz. Túl nagy változás a vízparaméterekben. Még ha jó irányba is történik a változás, a túl nagy változás, plusz az ide oda rakosgatás, simán halálra stresszeli.


A másik, a mérgezés.

Egy sima aljzat mosást lazán túl tudnának élni, még egy 100%-os vízcserét is, állott, és/vagy előkezelt vízzel, amennyiben vagy egy halak méteréhez optimális, beért szűrő, amit érintetlenül hagysz.


Ami fontos, és nem derült ki, hogy a szűrőt is kimostad e!

Mert ugye vagy szűrőmosás, vagy aljzatmosás, vagy nagyobb (+50%) vízcsere. A 3-ból csak 1 csinálható meg 1 alkalommal!


Más esetben a mérgezésnek több idő kéne, de ha ezeket a dolgokat egyszerre csináltad, és súlyosbítja a helyeztet, hogy nagytestű, nagy vízterhelésű halakat tartasz, a szűrőd 40 literrel is csak épphogy elbírna, valamint alapból hátránnyal indult minden hal, mert az addigi életkörülményei is legyengítették őket, így már simán elképzelhető, hogy fél nap alatt végzett vele a mérgezés.

Vagy kombinálva a kettő.


Ne hidd, hogy a többi halad jól van! Az algázó azért halt meg, mert ő volt a leggyengébb. Ettől még a többi sincs jól.

Az algázó halála egy kényszerű egyensúly felé tereli a rendszert, hiszen ő már nem terheli a vizet, de az ilyen kényszerűség messze áll az optimálistól.

Ezt az egyensúlyt neked kéne megteremtened, hogy az egészséges, és fenntartható legyen!

Ehhez első körben az kéne, hogy ne 150 literbe való halakat tarts 40 literes vízterhelésre elég szűrő mellett. Tized annyi részleges vízcserével, mint ideális lenne.

Másodkörben ráerősíteni a rendszer stabilitására élő növényzettel, ami ad egy bizonyos "puffer értéket" egy kis mozgásteret, egy kis erőtartalékot az ingadozások ellen.

2022. máj. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
12%

Szia!

Én ismerek egy olyan ásványvíz márkát, ami néha opálos. Mondjuk azt nem tudom hogy mitől, de egy-egy palackban olyan a víz, és érdekes módon a palack meg is duzzad, amikor kiopálosodik.

Nem lehet hogy ilyen ásványvízzel próbáltad meg feltölteni a tartályt?

2022. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ötven litert nem biztos hogy lehet palackonként, de az ásványvizet kútból nyerik.
2022. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!