Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS!Hogyan tudok külső szűrőt...

SOS!Hogyan tudok külső szűrőt fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt külső szűrőt. Töltettel,kompletten.De azt, hogy milyen akvában volt ezelőtt,nem tudom. Félek, nehogy valamit bevigyek az enyémbe.Hogyan,mivel tudnám fertőtleníteni?

A szivacsokat, lávakövet lehet? Érdemes?


2022. júl. 26. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
Kb. mint a használt bugyit.
2022. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát nem hiszem ,hogy lehet úgy fertőtleníteni ,hogy a hasznos baciknak ne legyen baja (persze ha még vannak). Majd aki tapasztaltabb megírja hogyan szokta de amennyire tudom a legelterjedtebb megoldások egyike neomagnol, metilinkék-malachitzöld áztatás, átmosás. A műanyag részeket meleg vízben is átsikálhatod, akár ecettel vagy ilyesmivel. A szivacsokat nem nagyon gyámbásznál ilyesmivel, ne nagyon roncsolódjon.

Természetesen fertőtlenítés után alaposan öblíts át mindent s mivel ezzel gyakorlatilag újnak minősül 2-4… hétig nem nagyon lesz benne értékelhető mennyiségű baktériumtelep.

2022. júl. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tevenyereggyarto nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Az nem baj, ha nem marad benne jó baci, a lényeg, hogy valami káros se maradjon. A régi szűrővel együtt fog menni, plusz vettem Seachem indító kultúrát bele.

2022. júl. 26. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!