Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy 15l akvárium,...

Adott egy 15l akvárium, gyereknek. Milyen halakat és mennyit vegyek bele?

Figyelt kérdés
Szürő levegőztető,műnövény,bújkáló van benne,fűtő beszerzése folyamatban.Mindenképpen pici halakra gondoltam,ami aránylag igénytelen.
2010. szept. 24. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a guppik elég igénytelenek szépek érdekesek és ha kicsi az akvárium nem nőnek túl nagyra. 4-5 guppi szerintem okés.
2010. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
én a guppit ajánlanám..picik,színesek és aránylag igénytelenek..
2010. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista.

Én a guppiknak is kicsinek tartom a helyet, pláne, hogy szaporodnak is és ha a gyermek rájön, hogy a nagyok megeszik az ivadékokat, akkor szerintem nem lesz boldog.

Gyönyörű nanohalak léteznek már, amelyek 1-2 cm-re nőnek meg és elég nekik ennyi hely, csigákkal, garnélákkal is tarthatóak, úgy még izgalmasabb a vízi világ. Név szerint:

Microrasbora "Galaxy"

Microrasbora rubescens

Microrasbora erythromicron

Rasbora maculata

Boraras uropthalmoides.

2010. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egy 5 éves kislánynak 3 fontos dolog van még csak .

( színes ,pici , aranyos .) Neon halat gondoltam ,mennyi fér el kényelmesen ?Vagy két félét ami kisnövésü .Csiga kilőve mert írtózik tőle,még ha az udvaron látja akkor is ,nem hogy a lakásban .

2010. szept. 24. 21:36
 5/15 A kérdező kommentje:
Megkérnélek írd le a magyar nevüket is .Köszönöm
2010. szept. 24. 21:42
 6/15 anonim ***** válasza:
A neonnak nem igazán elég ennyi hely, azokból amiket leírtam semmi nem tetszik? Olyasmik, mint a neon csak kisebb növésűek, kevesebb úszásteret igényelnek, vannak színesek, pöttyösek, minden féle. Ha mégis a neonnál tartasz ki, akkor maximum 4-et javaslok, de nem valószínű, hogy sokáig bírják ekkora helyen, a pusztulás pedig nagy csalódás tud lenni. (Kiskoromban emiatt hagytam fel évekre az akvarizálással, nem értettünk hozzá, gyakran elpusztultak és sajnáltam őket.)
2010. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
1-2 megtaláltam tényleg szépek,ha van magyar nevük talán úgy könnyebb keresni.és belőlük mennyit javasolnál ekkora helyre?lehet vegyesen is?
2010. szept. 24. 21:51
 8/15 anonim ***** válasza:

Itt van néhány:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk 4-et 6-ot szerintem, lehetnek vegyesen, igen. A műnövény helyett pedig egy kis jávai mohát vehetnél nekik, nagyon szeretik, biztonságot ad és a vízminőségnek is jót tesz, nem igényel sem sok fényt, sem tápanyagot.

Pesten mind a halak, mind ez a növény a nagyobb helyeken beszerezhetőek, vidéken nem tudom, hogy állnak a boltok, de eléggé elterjedt már szerintem mindenütt.

2010. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hú köszi!tényleg szépek,holnap megmutatom a lányomnak is de szerintem a pöttyös lesz a befutó.és darabra mennyit vehetek ?8 az sok ?
2010. szept. 24. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!