Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan/miben tudnék halat...

Banánhintahercegnő24 kérdése:

Hogyan/miben tudnék halat szállítani könnyedén az otthonomból?

Figyelt kérdés
Neon halaim költöznének, nem is olyan messzire 20 percnyire tőlem de nincsen ötletem hogy mibe rakjam őket hogyan vigyem őket át. Ötletek?

2022. aug. 30. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Akár nagyobb befőttes üvegek is megteszik.
2022. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
89%
Én általában megtartom a zacskókat amiben a boltból hoztam őket s azokat használom. Vagy más, vastagabb zacskót, többet is ,hogy biztos ki ne hasadjon (ez igaz a boltos zacskóra is. Legalább még egybe bele szoktam rakni). Vagy valamilyen jól záródó fedelű műanyag tartály/ edény, ilyesmi. Meglehet befőttesüveg is megteszi. Elvégre 20 percnyire van a hely, az némi odafigyeléssel könnyen megoldható.
2022. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 robetko ***** válasza:
0%
Akváriumban😄
2022. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Én költözéskor befőttes üvegben szállítottam őket, egy kissebb üvegbe maximum 3 4 halat tettem, hogy ne arra a rövid időre se legyen túlzsúfolt a helyük.
2022. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Vannak azok az 5l-es befőttes üvegek, vagy vödrök aminek teteje is van.
2022. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Nejlonba és azt az egészet egy vödörbe, lavórba stb
2022. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Vödrök, műanyag zacskók és/vagy tárolók a halaknak: A kisebb termetű halakat kis műanyag zacskókban is lehet szállítani, ha a zacskót becsomózzuk, és ha az út nem tart sokáig (egy óra vagy annál kevesebb). Kis műanyag tartályokat, edényeket is használhatunk szállítási célra, ha biztonságosan le tudjuk fedni őket. Nagyobb halak szállítására és/vagy hosszabb utakhoz tiszta, nyolc-kilenc literes hordók a legalkalmasabbak.
2022. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 robetko ***** válasza:
84%
Bármibe is viszed át őket az akváriumból kivett vízben tedd.
2022. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Én a műanyag vödröt, de mégjobb, ládát javaslok. Elejtés esetén sokkal masszívabb, mint a befőttesüveg. Igaz, ha nagyobb, akkor nehezebb is abban vinni.
2022. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy szállítottam nagyobb halakat, hogy egy vödröt béleltem ki egy tiszta zacskóval. Ezután feltöltöttem akváriumvízzel és bele tettem a halakat. Ezután, kötöttem egy csomót a zacskó tetejére, hogy ne lötyögjön ki a víz. Szóval:

vödörbe zacskó, zacskóba víz és hal, aztán a zacskó megkötése. Így biztonságosan szállítható rövid távon.

2022. szept. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!