Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használ valaki vízalatti/vízál...

Használ valaki vízalatti/vízálló világítást? Vélemény?

Figyelt kérdés
Most találtam egy kereskedésben komplett vízálló fénycsövet, amit víz alatt is lehet használni. Volt pl 30 cm hosszú, 6 W (elvileg a fehér 6700K, de ez nem volt ráírva, nem tudom honnan szedte), több színben, 2000 Ft-ért. Ismeri valaki? Mennyire jó ez világításra? Mert sokkal olcsóbb, mint egy fénycső armatúrával...
2010. szept. 25. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem ismerem, de ez nem ilyen ledes cucc?

A led az nem igazán jó növények világítására.

----------------------------------------------------

Nálam 2x 35Wattos fény vanik, az egy fokkal jobb:

itt vettem, A TUNGSRAM bolt, Bécsi út 67.


Ezeket:



2db Kompakt fénycső Dulux L 36W/865 Daylight 6500K 24x44x411mm 2G11 Azonosító: 01041 2 x 1.790 Ft


Helvar elektronikus T5 fénycsőelőtét 2x39W; L 2x36W Azonosító: 00907 4.990 Ft


+ FOGLALAT


+ TARTÓBILINCS

2010. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szal ez durván 10 rugó, de kegyetlen fénye van, a növények is nőnek tőle jól.
2010. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi értelme vízalatti világítást használni,

mert nehéz elrejteni, hogy ne világítson a szemedbe és a halik szemébe :)


Pont az lenne a lámpa lényege, hogy ne látszódjon, szal azt el kell takarni, és csak a szépen megvilágított belső tér látszódjon.

pl:

[link]

2010. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Hát ezaz, az úgy 10 rongy, ez meg csak 2. 70 literes az akvárium és nem túl fényigényesek a növényeim, tehát nekem a 35 watt sok lenne. A led jó a növényeknek, ha megfelelő a színmelegsége (6-7000K), amiről szó van viszont nem az, ez egy fénycső teljesen zárt burokban, előtéttel, mindennel.

Utolsónak: Nem is vízalattinak akarom használni, tudok pl. alumínium párkányt szerezni ingyen, abból egy pillanat alatt megvan az armatúra, rögzíteni meg már gyerekjáték. Nekem csak az a fura, hogy annyire olcsó, azért kérdezem.

2010. szept. 25. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

6Watt az nekem kevés, de ha neked elég, akkor jó.

Pl az Anubias növénynek nem kell nagy fény, de nekem van pl vizifű, hát annak bazi sok fény kell különben kidöglene.


A párkány az jó ötlet, sosem jutott volna eszembe :)

Én fából barkácsoltam neon tartót.

2010. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem sem jutott volna eszembe, ha nem építéskivitelezésen dolgoztam volna :)

Nekem is kevés a 6w, kettőt szeretnék venni, az már nekem elég. Igazából az élettartamára és a tapasztalatokra lettem volna kíváncsi (pl. beázott-e valakinél), de úgy tűnik kevesen ismerik.

2010. szept. 27. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!