Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leírná valaki hogyan lehet...

Leírná valaki hogyan lehet ilyen világítást csinálni?

Figyelt kérdés

[link] kicsit kicsi a kép, de ez az átlagos tető alatti cső elhelyezési módszer.


Az lenne a kérésem, hogy valaki le tudná írni lépésről lépésre, szükséges kellékekkel együtt mit hogyan kell csinálni ehhez?


2 db 24 wattos t5ös csövet szeretnék, 80-as hosszúságú aksira.


2011. szept. 29. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

- Kell 2 db cső:

[link]


- Ha úgy akarod, hogy egyszerre kapcsolható legyen a két csöved, akkor kell 1db (2x24Wattos) elektronikus fénycsőelőtét hozzá.

[link]


Kell 4db foglalat + 4 páravédő -> ez legyen max 2000 Ft.


És kell hozzá kb 10méter 1 eres kábel (amivel összekötöd a foglalatot az előtéttel) -> legyen ez is 1000 Ft.


Végül kell egy hálózati kábel kapcsolóval ez kb 500 Ft.


De valószínű hogy olcsóbb lesz, én inkább fölfele kerekítettem az árakat.


Ha ide mész a Tungsram márkaboltba itt biztos hogy lerajzolja neked a srác a bekötést, nekem lerajzolta pedig bonyolultabbat vettem:


Itt a cím:

[link]


Ennyi.

2011. szept. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha viszont úgy akarod, hogy külön kapcsolható legyen a két csöved, akkor 2db (1x24Wattos) elektronikus fénycsőelőtétet kell venni. Csak az a baj, hogy ez már dupla áron lenne.


Az 1x24Wattos előtét is ugyanolyan áron van, mint a 2x24-es, csak az első egy neont bír el, a második meg kettőt. Ennyi a különbség.


2db előtét már nyilván több helyet is foglalna a tetőben, több hőt is termelne, szóval én csak egyet vennék, ahogy föntebb írtam.

2011. szept. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

húúúú nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettél :)


Kapcsoló akkor nem kell a hálózati kábelre, ha időzítővel dugom a konnektorba, nem? Akkor az időzítő így is úgy is ki meg be kapcsolja.


Sajnos bemenni az üzletbe nem tudok, legalábbis konkrétan oda nem. Máshonnan megtudhatnám a kapcsolási rajzot?

2011. szept. 30. 09:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Persze, akkor nem kell kapcsoló a kábelra, de ha van az se baj, teljesen mindegy hogy van e rajta.


Én nem T5-öt kötöttem bele, hanem duluxot és az kicsit másképp volt, de mutatom.


Van egy rajz az előtét jobboldalán. Szerintem az a T5-nek a rajza. Mert úgy néz ki. Szóval azt a jobboldali végébe közöd be:

[link]


A baloldali végébe meg a 230 Voltos kábelt kötöd, amit majd bedugsz a konnektorba.

2011. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

És ha le is akarod földelni, akkor szerintem a bal alsó luk az a föld. Ha van a 230Voltos kábelednek egy harmadik (zöld-sárga) ága, akkor azt oda kötöd bele ahol ez a jel van: _|_

(én nem földeltem le).

2011. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De azért a bekötésről kérdezz meg mást is, mert én T5-öt még soha nem kötöttem be. Biztos van olyan ismerősöd aki ért hozzá.
2011. szept. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hé hé hé. Még mielőtt nagyon elszaladnánk az elektronikus gyújtón rajta van a bekötés. Ez azért fontos, mert a kétcsöveseket be lehet kötni kétféleképp is. Barátunk neked linkel egy rajzot, te meg pont a másikfajta elektronikus gyújtót veszed akkor lesz meglepetés.Mikor géplakatosból átmentem villanyszerelőbe azt mondta a szakmai tanárom hogy két hül ye ember van a földön. Az egyik a festő mert a festékre ráírják hogy hogyan kell festeni, a másik meg a villanyszerelő, mert ott meg mindenre rárajzolják hogy hogyan kell bekötni.
2011. szept. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Földelni kell. Muszály. Miaz hogy nem kell? Mert én nem csináltam? Hány énekes halt meg azért mert nem volt földelt hálózat és megrázta a mikrofon? Hátamon áll a szőr komolyan. utána meg a gülüszemű apuka siratja a fókuszban a gyerkőcöt aki csak horgászni szeretett volna a családi akváriumból. Nem hiszem hogy olyan nehéz azt a nyamvatt zöld sárga vezetéket oda csíptetni valami önmetszős lemezcsavarral ahoz az amúgyis bili anyaghoz. Tudok jobbat. Mikor csavarral rögzíted az elektronikus gyujtót, akkor a hálózati kábel zöldsárgáját szorítsd már oda légyszives. Azt a csavart úgy is meg kell húznod. Az már legyen mindegy hogy alatta van az a vezeték is. Bocsi de ez így normális.
2011. szept. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Másik amit bedugsz a konektorba az 1,5 ös sodrott vezeték lesz. amivel az armatúrán belül megcsinálod a kötést az tömör lesz és ráadásul sokkal vékonyabb is. Használj sorkapcsot a biztonságos kötéshez. Később is könnyebb lesz szerelni.És nem is fogy olákosan (cigánosan) kinézni.
2011. szept. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én nem T5-öt kötöttem bele, hanem duluxot és az kicsit másképp volt" Ez nagyon tetszik. :))))

T 5 az azt jelenti hogy a lámpa

16 mm átmérővel (5/8 hüvelyk)

rendelkezik. Ill. A T5 fénycső

teljesítménylépcső skála (14 W, 21 W,

28 W, 35 W, 49 W, 24 W, 39 W, 54 W,

80 W)

Dulox az pedig egy gyártó. Szóval 21 vattosat még nem kötöttél be de Duloxot már igen. Világos. Miért lepődtem meg a földelésen.

2011. okt. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!