Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor is kell fedni a betta...

Akkor is kell fedni a betta akváriumát ha 15-20 centi hely van még a víz és az akvárium teteje közt?

Figyelt kérdés
Egy nagyobb akváriumot szeretnék kb félig-háromnegyedig tölteni és paludárium szerűre berendezni egy bettával a vízben. Hallottam hogy fedni kell az akváriumot, de vajon így is, ha ennyi hely van még? Azt gondolnám akkor jobban tartja a hőt az akvárium ha nincs teletöltve.

2022. szept. 17. 18:36
 1/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ugye a fedésnek az a lényege ,hogy ne fázzon meg ha a levegőből kortyol mivel rendszerint a szobalevegő jóval hűvösebb mint a vízé. Szóval itt az a lényeg ,hogy ki kell tapasztald a víz feletti legalább egy centiben tartja-e stabilan a hőt (a víz hőfokát). Ha azt látod ,hogy a víz felett is lehűl a levegő több mint 1 fokot akkor biztonságosabb fedni.

Kis megjegyzés ,hogy ha fedni kell akkor hagyj valamennyi helyet szellőzni mert különben bepárásodik az üveg s nem fog érvényesülni a víz feletti rész. Egyébként gondolom eleve olyan növények lesznek amik szeretik a párát szóval meglehet ,hogy még szebbek is lesznek ha feded.

2022. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a vízbe és a vízszint fölé is tennék egy hőmérőt, és megnézném, hogy mekkora a különbség a két hőfok között, és eszerint döntenék.

Különböző napszakokban, éjjel is figyelném a mért eredményt, mert egy szoba éjjel általában hidegebb, mint nappal, míg a termosztát a vizet kb azonos fokon tartja...

Ha feltöltöd az akvát, úgyis kell várni cca. 3 hetet, mielőtt a hal mehet bele, ez az időszak szerintem alkalmas lesz a hőmérsékletek követésére!

2022. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!