Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettások ti naponta hányszor...

Robetko kérdése:

Bettások ti naponta hányszor adatok enni a halacskátoknak?

Figyelt kérdés

2022. szept. 22. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt halaknak bőven elég a napi egy. Bettánál különösen figyelj arra hogy nehogy túlegye magát,főleg olyannal ne ami utólag bedagadhat a hasában(pl lifozált vagy lemezes kaja).
2022. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ez általánosan igaz nagyjából minden felnőtt halra: naponta egyszer, heti egy koplalónap. Elsősorban élő vagy fagyasztott eledel, pl: fekete és fehér szúnyoglárva, artémia/ sórák, cyclops, vízibolha stb. Ami kerülendő az a tubifex és a vörös szúnyoglárva.

Illetve növényevők esetében főtt/ forrázott zöldségek (pl: tök-dinnye héja, uborka, cukkini, spenót, borsó stb) viszont a betta ragadozó.

2022. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a legjobb az ha nem egyszerre kapja meg a napi adagot hanem több adagban (mondjuk kettőre szétosztva) ez nem azt jelenti hogy többet adsz neki csak hogy ugyan azt az adagot több kis adagra felosztod


amúgy napi 1x elég lenne

2022. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
1-es a lemezes eledelt természetesen ismerem,de ez a lifozált vagy mi fogalmam sincs hogy néz ki mert képet se találok róla. Nekem két fajta van jelenleg az egyik nagyon apró szemcsés ami szinte azonnal lemegy a víz aljára. Ez viszont nem tetszik mert nem nagyon láttam még a bettámat enni a fenékről. A màsik kis golyocskák ami fent marad és ez ízlett neki.2-es van nekem szunyoglárvám is igaz hogy fehéret rendeltem,de nekem nagyon gyanús hogy vöröset kaptam.Mert gondolom a fehér egy kicsit se vörös színű.
2022. szept. 22. 13:28
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Nekem nincs bettám, de a halaimat napi 3x etetem. Mindig csak keveset és mindig másféle eledelt kapnak. Először, jó minőségű száraz eleséget kapnak. Másodszor, fagyasztottat szoktam adni nekik. Nap végén pedig egy kevés sera lemezes tápot szoktam szórni, ha még éhesek.
2022. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Es vagyok


A szárított eleségre goldoltam:)

Pl vízibolha,tubifex kocka.


Egyébként ja a betta tuti nem fog az aljzatról enni. A fagyasztott/elő a legjobb mit adhatsz. Egyébként pedig jó minőségű,magas fehérjetartalmú tápok jók még.

2022. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
1-es lehet ez hülye kérdés lesz. De mondjuk elő legyet vagy szúnyogot(nem lárva)is adhatok neki?
2022. szept. 22. 20:46
 8/14 anonim ***** válasza:

Mármint amit a szobába fogsz?

Sztem nem fér be a száján,de én amúgy személyesen biztos nem adnék neki. Az ilyen állatok rengeteg kórokozót terjesztenek,biztos nem kockáztatnám meg.

2022. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát én a kórokozókra nem is gondoltam. Nem fogok adni neki az már biztos. A sóràk az kisebb mint a légy? Az befér a száján. Egyébként azt honnan tudhatom hogy már felnőtt.Decemberben lesz nálam egy éve.
2022. szept. 22. 23:04
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt visszavonnám hogy mikor lesz felnőtt. Mert már egy év alatt nyilván az.
2022. szept. 23. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!