Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a bettámnak?

Mi lehet a baja a bettámnak?

Figyelt kérdés

Sajnos elég rongyos az úszója. [link]

Nem sikerült túl jó képet lőni, nem maradt egy helyben. Néhány napja fel sem akart jönni az akvárium aljáról, csak ha evett vagy levegőt vett. Mi lehet a baja? Mit adjak neki? Most el van különítve.



2023. jan. 29. 18:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Valaki ismer esetleg gyógyszert, ami erre jó lehet?
2023. jan. 30. 13:29
 12/22 A kérdező kommentje:
Muszáj cserélnem sűrűn, mert koszos lesz a víz.
2023. jan. 30. 13:30
 13/22 anonim ***** válasza:
Elsősosban azt kell megállapítani pontosan mi a betegség. Ha nem veszed figyelembe azokat amiket írtunk sajnos hiába gyógyszerezed agyon a halacskát, nem fog meggyógyulni. 😕 Nem azért mondjuk ezeket mert bele akarunk mindenképpen kötni, hanem segíteni szeretnénk. Hidd el ezek a minimum feltételek amikre szüksége van a meggyógyuláshoz! Tevenyereggyarto 5. válaszában kérlek nézd meg a linkeket, mire hasonlít a legjobban a betegség, mi így látatlanba csak egy darab fényképből nem tudunk biztosat mondani sajnos, bármennyire szeretnénk.
2023. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azért lesz a vized koszos, mert icipici az akvárium, nincs benne szűrő és az etetés miatt felgyűlik a maradék meg a halpiszok! Tudsz magadnak venni akváriumot? Facebook Marketplace-en rengeteg használt és eladó akváriumot találsz olcsón.
2023. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Az a baj, engem jelenleg az érdekelne, milyen gyógyszert tudok alkalmazni?”


Közelítsük meg kicsit másképp. Induljunk ki abból amit biztosra tudunk: a tartási körülmények nem megfelelőek, a hal beteg. Előbbiből következik a másik. Tehát amíg nem javítasz a körülményeken addig hiába gyógyszerezel mert vissza fog esni. Vagy eleve ki sem gyógyul. Szóval ha tényleg jót akarsz a haladnak akkor nem tudod leszűkíteni a témát csak a gyógyszerre.

Ami a gyógyszert illeti metilinkék-malachitzöld s hasonló fertőtlenítés segíthet. Legalább is amennyiben az úszók csak szakadtak s egyelőre nincs komolyabb elfertőződés, bár a leírtak alapján egyelőre menthető. Persze ahogy írtuk elsősorban javítani kell a körülményeken különben csak széllel szemben pisilsz.

2023. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Megpróbálok beszerezni szűrőt, szerdán bemegyek a boltba, és veszek egyet. Marketplace-ről van a mostani akvárium is, nem igen van helyem nagyobbnak, azt mondták bettának elég lenne egy literes is, de én inkább egy 8-10 liter körülit vettem. Marketplaces eladó azt mondta egy-két aranyhalnak elég. Bár én nem azt tartok, de úgy tudtam bettának elég a kicsi is. Szerdán akkor veszek gyógyszert.
2023. jan. 30. 14:22
 17/22 A kérdező kommentje:
De amit tudok tenni, azt mindenképp megpróbálom. Kevesebbet etetem, bár olyankor mintha nagyon éhes lenne, meglát és azonnal jön is föl, várja a kaját. Naponta 2-3 etetés volt eddig, akkor csökkentem..
2023. jan. 30. 14:24
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha nincs helyed nagyobbnak, kérlek ajándékozd el őt, higyj nekem. Egy 30l akvárium nem olyan nagy mint gondolnád,néhány centi rengeteget számít.Az én 54l aksim 60x30x30 és elfér az iróasztalon. Ha nem tudod megteremteni neki a megfelelő környezetet lassan és fájdalmasan fog elpusztulni. Ezt pedig egyik állat tartó sem akarja a kis kedvencének. Ez az egy literes baromságot felejtsd el, ez onnan terjedt el, hogy a vadon élő betták élőhelyén (rízs földeken)elég alacsony a víz, de könyörgöm attól még rohadt nagy egy ilyen föld alapterülete. És ott a természet elvégzi azt a feladatot amit nekünk az akváriumban szűrővel, fűtővel és egyéb berendezéssel kell. Nem fogsz találni 8literes akváriumba olyan szűrőt, ami ne csinálna cunamit a halnak. A betták ezt nem viselik jól, még jobban szét szakad az úszója és a stressztől egyáltalán nem lesz jobban!
2023. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Marketplaces eladó azt mondta egy-két aranyhalnak elég."

Aranyhalat 250l alatt nem tartunk, pláne nem 1dbot. Tényleg mindig felkészülten menj vásárolni ha állatról van szó!

2023. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
39%

Már nem azért de az ilyen eladók sz*rjanak sünt. Még valahol megértem mikor próbálnak rásózni az emberre ezt-azt mert mégis csak az eladásért van ott. Na de ,hogy lebeszéljen olyan alap dolgokról mint szűrő (amit amúgy pénzért ad szóval?) meg egyenesen ordas hazugságokat mond. Egy-két aranyhal kifejlett korában konkrétan bele sem férne egy 8-10 literesbe. Mégha 80-100 literről lenne szó akkor esetleg még megközelítőleg félig igaza is lenne. S 1 liter egy bettának? Az addig elég míg ő ott eladja ami esetleg pár nap. Annyit kihúz ilyen pohárnyi vízben, de nem a hátralevő 2-3 évét.


Egyébként az nagyon jó jel ,hogy van étvágya. De tényleg ne etesd túl, többet árt a sok kaja mint a kevés. Bár még az 1-2 naponta egyszeri etetés sem számít kevésnek, sőt. Betták amúgy is hajlamosak az elhízásra.


Ami a szűrőt illeti mivel kicsi helyen van s elmondásod szerint amúgy sincs helyed túl nagy akvára ezért én akasztós szűrőt ajánlok. Abból szinte bármilyen jó amit be tudsz szerezni, lehetőleg minél nagyobbat. Ezek mivel nagyrészt kívül vannak ezért nem belül foglalják a helyet, na meg rendszerint alapból sem csinálnak nagy áramlást s amennyit csinálnak is könnyen tovább gyengíthető.

Egyébként ahogy írták is nem kell túl hatalmas akváriumra gondolni. Egy 30-40 literes nem olyan nagy, egy normálisabb asztal/ bútor elbírja. Esetleg nézz körbe facebook csoportokban, hátha akad a közeledben valaki aki tud cuccokat adni.

2023. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!