Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a bettámmal?

Mi lehet a bettámmal?

Figyelt kérdés

Másfél éve van nálam egy 54 lityis akváriumban pár razbórával és egy csapat panda cory-val. Tegnap előtt nem kaptak enni, előtte evett rendesen. Tegnap csak a kedvenc tápját fogadta el, ma már azt se. Semmit nem volt hajlandó enni. Egyébként úszkál, feljön a felszínre levegőért (fedett az akvárium) és a testén se látok változást, a mozgása is normális. Az egyetlen szokatlan dolog amellett, hogy nem eszik, hogy az átlagosnál többet van egy helyben, ezt is tegnap kezdte.


Hetente cserélem a vizüket, rendesen van takarítva és szűrve az akvárium, nem etetem túl őket. Karanténakváriumom sajnos nincs.


Valakinek valami tipp? Tudok tenni érte valamit?



2023. febr. 17. 20:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, 25-26 fokos a víz
2023. febr. 17. 20:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg tettél bármi újat az akváriumba? Vagy bármilyen más változás?
2023. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, semmi új nem történt. Az utolsó új dolog egy akváriumdísz volt, de azt is lemostam mielőtt beletettem, és már egy hónapja ott van.
2023. febr. 17. 21:25
 4/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Gondolom a heti vízcsere és rendes takarítás nem úgy értendő ,hogy teljes vízcsere meg mindent csap alatt kimosol stb. Esetleg picit emeld fel a hőfokot, egy fokkal elég, lássuk megélénkül-e. Egyelőre mindegy mit eszik csak egyen. Mármint nem baj ha koplal 1-2 napot (sőt, én alapból úgy ajánlom ,hogy legyen hetente legalább egy koplalónap), a baj ott kezdődik ha nem is akar enni. Természetesen kerüld a túletetést, ha nem megy nincs értelme erőltetni.

Benne van a pakliban az életkor is. Betták átlag olyan 2-3 évig élnek, gondolom kereskedésből vetted ahol már kifejlett volt szóval most lehet olyan 2 éves körül.

2023. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 nem teljes vízcsere, 20% körül szoktam, és a csöveket meg a szivacsokat se mosom át mindig, kb havonta szoktam "teljesen kipucolni" a szűrőt (akkor is csak óvatosan nyomkodom át a szivacsokat) :DD


A hőfokos tippet köszi, majd írok fejleményt!


Szoktam hetente 1 koplalónapot tartani, ez volt tegnap előtt, írtam is, hogy akkor nem kaptak enni. Tegnap még evett egy picit, de az is küzdelem volt, mire sikerült odapiszkálnom a kaját a szája elé, hogy bekapja. Az akvarisztikában adtak egy betta granulátum névre hallgató cuccot, azt nagyon szereti, de azt mondták napi hármat szabad csak neki adni. Tegnap megette a hármat, meg még pár falat TetrePro-t, aztán leúszott egy növényre. Szóval nem evett valami sokat. Ma viszont a granulátum se kellett neki :( kb mennyi ideig lehet el kaja nélkül?


Igen, én is gondoltam az életkorra, de ilyen hirtelen? Szerdán még semmi baja nem volt :((


(Bocsi, ha furán fogalmaztam, de annyira fáradt vagyok, hogy csodálom, hogy látom a betűket😅😅)

2023. febr. 17. 23:49
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Egy jó kondiban levő hal több hetet is kihúz kaja nélkül. Persze ez fajonként változhat. Egy aprócska nanohal könnyen lehet talál magának annyi csipegetni valót amivel hetekig komolyabb éhezés nélkül eléldegél akkor is ha nem eteted. A betta kicsit más, nagyobbacska is meg alapjáraton ragadozó is. Nem nagyon szokott algákat eszegetni, viszont etetés nélkül sem kellene életveszélybe kerüljön 1-2 hét után. Mármint egy egészséges, jó kondiban levő hal. A tiéd gondolom még rendben van, viszont ahogy írtam is az elsődleges probléma nem is az ,hogy nem evett egy napja hanem ,hogy nem is akar.

Egyelőre koplaltasd picit, legfeljebb 2-3 napot, hátha csak a belei kell ürüljenek. A hőfok emelés ebben is tud segíteni (kicsit felgyorsítja az anyagcseréjét).


Ami a hirtelen tüneteket illeti a halak sok másik állathoz hasonlóan igyekeznek elrejteni a tüneteiket. Ennek az az evolúciós oka ,hogy ha egyből gyengeséget mutatnának a legkisebb nyavalyájukra is akkor könnyen célponttá válnak a ragadozóknak, de még a saját társaik is könnyen rájuk támadnak. Szóval igyekeznek egészségesnek látszani amíg lehet. Ha már látható tüneteik vannak akkor ,hogy úgy mondjam átlendültek egy holtponton ami kezelés nélkül könnyen halállal végződik. A te esetedben még nincs minden veszve (kivéve ha öregkor miatt van). A legfontosabb ,hogy minél stresszmentesebb, komfortosabb környezete legyen. Csak akkor zargasd ha muszáj, máskor hagyd békén. Figyeld ,hogy a többi hal támadja-e.

2023. febr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma reggel megnéztem mizu vele (nem piszkáltam meg semmi), amint meglátott felment oda ahol kaját szokott kapni. Próbának bedobtam neki egy picit (a három granulátunot) és elkezdett enni :DD


Nagyon köszi a segítséget!

2023. febr. 18. 09:04
 8/9 A kérdező kommentje:

Az etetés még az előtt történt, hogy olvastam az előző választ 😅


Egyébként azóta nincs annyit egy helyben, többet úszkál. Úgy tűnik rendben van, de azért még figyelem pár napig. Nagyon köszi mégegyszer!

2023. febr. 18. 09:21
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Rendben, akkor úgy néz ki egy darabig nem kell aggódni. Örülök ,hogy segíthettem :)
2023. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!