Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór lesz vagy más betegség...

Bigmike699 kérdése:

Darakór lesz vagy más betegség áll a háttérben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy vegyes akvában a neonhalakon (fekete és vörös) véltem felfedezni a darakórra jellemző fehér pontokat 6-8 példányon.

A halak fittek, esznek, nem dörgölőznek és nincs légszomlyuk.

A kezelést parakill plus- al megkezdtem a hőfokot 28_ra emeltem és most várok. Porlasztás megoldott.

Darakór a felelős vagy van más hasonló tünettekkel jelentkező fertőzés is, esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?


Aksi:

250 liter

Terta EX 1000 plus külső szűrő

Világítás 0,5W/l felett van

Növényekkel teleültett, külső Co2 adagolással


Halak:

20-20 vörös-fekete neon

3 kékgurámi

2 gyöngy

6 anci

10 violafoltos páncélos

3 algázó géb



2023. ápr. 12. 12:03
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nincsenek picit sokan? A gurámik s ancik bár nincsenek sokan, de viszonylag nagy méretük miatt rendesen kiveszik a részüket a vízterhelésből. Értem ,hogy sok növény van meg minden de azért legalább egy nitrátra mérj rá, biztos ami biztos. Legalább azt kizárhatjuk.

Főleg ha a teljes akvát gyógyszerezted akkor oda kell figyelni mert ugye így a baciknak is kb annyi.


Ahogy nézem a szűrő gyári ajánlásának alsó határa kb 100-150 liter. Ez sem bíztató. Mármint persze, ettől még lehet vele üzemeltetni egy 250 literest, sok növénnyel s relatív kevés hallal. Csak nálad kicsit sok a hal. Majd meglátjuk mennyi a nitrát s ha az alacsony akkor igazából nem probléma a sok hal.


CO2 rendben? Nincs ingadozás vagy ilyesmi?


Gyorsan felcsaptam az Akvaguru-t s megnéztem milyen más betegségeket ad ki ha a tüneteknél megadom a fehér fontokat. Többek közt bársonybetegség, neonbetegség, szájrothadás jött ki. Te látod a halakat szóval te tudod ,hogy melyikre hasonlítanak leginkább:


[link]

2023. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

3-4 naponta csíktesztel ellenőrzöm a vízminőséget (No2,No3,CI2,Co2,GH,KH,pH)

Tudom, hogy nem a legmegbízhatóbb, de a ha nagy gond lenne jelezné.

A Co2, éjszakára le van állítva ezen felül nem véltem felfedezni nagyobb ingadozást, ez is stresszes a halakra nézve amitől gyengülne az immunrendszerük stb??

2 hetente 25% vizcsere eddig elégnek bizonyult nitrát felhalmozódási szempontból.

Eddig nincs halveszteség a pöttyök száma meg csökkenn gondolom abban a fazisban van amikór a talajon szaporodik már ha tényle darakór.

Úgy néz ki kikezelem őket, de min kéne változtatnom, hogy ne is forduljon elő többet?


A válaszokat köszönöm!

2023. ápr. 14. 09:27
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Az a baj ,hogy ilyen esetben nem olyan egyszerű a helyzet. A darakór és társai jellemzően rossz tartási körülmények hatására jelentkeznek, de itt nem igazán olyan a helyzet ami ezt indokolná. Elvégre ha jók a vízértékek akkor rendben vagyunk. Nem szűk a hely, rajhalakból van elég, jó állapotban vannak stb. Szerintem egyelőre ne bolygass semmit, addig jó amíg javul a helyzet. Vízcserékre, etetésre s miegyebekre most pár hétig különösen figyelj oda mivel a gyógyszerezéssel a jó bacikat is megtizedelted.
2023. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!