Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl tartása?

Axolotl tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a kérdésem az axolotl-nek van valami különleges igénye a vízzel kapcsolatban? Keménységre,ph-ra,nitritre és nitrátra gondolok főként. Utána néztem az állatnak de ezeket az információkat nem találtam meg.

Szeretnék tartani (nem áll tőlem messze az egzotikus állattartás mielőtt valaki egyből elkönyvel engem felelőtlennek).Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. ápr. 30. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Cuki állat, láttam videókat róla, milyen már hogy van cuki keze. Szerintem a beszerzés a nehéz, tartani könyebb lehet.
2023. ápr. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

#1:

Egyáltalán nem az, látszik, hogy te is csak annyit látsz az egészből, hogy "van cuki keze".

2023. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Igen annyit. Nem minden halnak van keze meg lába.
2023. máj. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

1es vagyok

Cukinak cuki állat mert van cuki keze, de én biztos nem tartanák ilyet. Óriási felelősség, ha meghal biztos nem keveset vesztek. Nem tartanák ilyen értékes állatot. De akinek van tapasztalata benne, annak biztos könnyű tartani.

2023. máj. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
2023. máj. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul tartani bármit könnyen lehet, lásd az előző kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__122342..


De azért nem éri meg állatot tartani, hogy egész életében szenvedjen.

Jól tartani meg extrém nehéz!

Ugyanis ez az állat hideg vízű patakokban él, azt meg egy akváriumban leutánozni, még sok pénzből is elég nehéz.


A keménység a kémhatást is meghatározza, és ilyen téren nincs sok gond vele. A nitrát ellen megfelelő szűréssel, vízcserékkel lehet védekezni.

A vizét 20 fok alatt tartani, az viszont nem egyszerű!


Ezen kívül leginkább 2 dimenzióban mozog, tehát arányaiban nagy hely kell neki, lapos, nagy területű akvárium kell, ami sok helyet foglal.

2023. máj. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Most komolyan lepontoztok? Ájj gyik, nem csalódok. Kis állatvédők.
2023. máj. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%

#3


“Igen annyit. Nem minden halnak van keze meg lába.”


Hát valóban nincs mindegyiknek. Csak azt nem tudom ez hogy jön ide? Az axolotl egy kétéltű, nem hal, ne már. Még ha sziréngőtékről lenne szó akkor esetleg megértem, de így. Ha hozzászólunk valamihez akkor legalább nézzünk utána miről van szó. Annak nem sok értelme van ,hogy beírjuk “szerintem cuki” mikor valaki a tartásáról kérdez.


#Kérdező


Személyes tapasztalattal nem tudok szolgálni, viszont az 5-ös és 6-os leírta/ linkelte a lényeget. Relatív nagy akvárium ami az alapterületén dominál s hűvösön tartott víz. Indulásból ez a két legfontosabb, ebből utóbbi a problémásabb. Léteznek akváriumi hűtők/ klímák amik viszont nem olcsók. Szóval ha van lehetőséged rá olyan helyre rakd ahol nyáron sincs alapból nagy meleg (a “nagy meleg” axi esetében olyan 22-24 foktól kezdődik).

Ha nincs ilyen hely akkor hosszútávon jobb egy klíma. Persze léteznek ilyen mezei mókusságok mint mondjuk jegesvizes palackkal hűtés, de ez azon túl ,hogy macerás nem túl egészséges az akváriumi élővilágra (viszonylag hirtelen hűt, de rövid ideig, ingadozik a hőmérséklet stb). Na meg ha meleg van a helységben akkor nappal árnyékolni s éjjel szellőztetni kell. Ez jó neked is meg nekik is.


Még az etetése tud macerás lenni mert arra megy ami mozog, természetes élőhelyén (Mexikói barlangok) kb csúcsragadozó, viszont azon kívül például a legtöbb halhoz viszonyítva elég bamba jószág. A kaja lehet élő vagy te “bábozol” a fagyi kajával.


Szűrésen ne spórolj, szeretik a tiszta vizet. S itt a tiszta nem csak a szemre tisztát jelenti, ugye. Ha vannak/ voltak halaid tudod mire gondolok. Ha nem akkor kifejthetem kicsit bővebben.

Axolotl oldalt nem tudok ajánlani, de akkor linkelem ezeket:


[link] , [link] , [link] , [link]

Ezek alapból halas-akvaristás oldalak, de talán vannak cikkek axikról is. Viszont például a szűrés működése ugyan az.

2023. máj. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Amellett hogy kiemeltem, hogy cuki mast is írtam. Ami a kérdéshez kapcsolódó de azt ne vegyük figyelembe.
2023. máj. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne tarcsál patkányt
2023. máj. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!