Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha tüzépen veszek gyöngy...

Ha tüzépen veszek gyöngy kavicsot, és persze jó sokszor átmosom, az úgy jó lesz?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 08:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen célra?
2010. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha a kavics nem mésztartalmú, mert egyégként nem alkalmas akváriumba. Ezt úgy tudod meg, hogy pár szem kavicsra csöpögtetsz egy kis sósavat, ha pezseg, akkor nem jó. Ha mészmentes, akkor nyugodtan lehet használni.

(Sokan azt hiszik, hogy a kavics mindig kvarcból van, pedig ez nagy tévedés.)

2010. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak : akváriumi célra

2.-//- : köszi , majd ott ki próbálom hogy pezseg-e;)

2010. okt. 10. 09:00
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez a mész kérdés halanként változik. Valamelyik fajta kifejezetten meszes vizet kedvel. De én azt a kavicsot ki is főzném. üdv
2010. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 kzs ***** válasza:

Valóban fontos, hogy sósavval megbizonyosodj, hogy a kavics nem tartalmaz-e meszet.

Ugyanakkor nagyon jól át kell mosni.

Én 28 kg finomsódert vettem a tüzépnél, kerek 100 (vagyis egyszáz) forintért. Otthon kilónként mostam át, egészen addig, amíg a kezdeti halványsárga víz áttetsző nem vált.

Te is így csináld: nem szabad vele sietni, és kis adagokban mosd át.

2010. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen halhoz veszed.

Afrikai sügérhez mehet a mészkő is :)

2010. okt. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat , nem nem sügikhez:) csak ilyen guppi meg neon stb.. ilyen halakhoz
2010. okt. 10. 21:36
 8/16 Salx Narval ***** válasza:
Én az apróbb szemcsenagyságú folyami sódert ajánlanám inkább.Szép a gyöngykavics is, csak nehezebb takarítani, mert könnyen alá kerülhet az ázalék és vízromlást okozhat.Gyakorlatilag ugyan olyan, csak a mérete 1-3mm, míg a kavics 4-8 mm.Én ezeket csak alaposan átmosom,mosás után még nem fordult elő, hogy pezsgett volna.De rosszat nem teszel vele, ha csinálsz egy savpróbát.
2010. okt. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom.


Csak annyit mondhatok, hogy akvarisztika boltokban lehet kapni sokféle színű és szemcsenagyságú szép kavicsot, kis zacskókban, és az biztos hogy nem meszes egyik sem.


Egy ismerősöm pedig csinált olyat, hogy apróra tört vörös márvány zuzalékot rakott alulra, de ő építkezésen dolgozott és onnan szerezte, márvány lapokat raktak le, és annyk a maradéka volt, vagy nemtudom mi, de ilyen szépen megcsiszolt lekerekített kb 1centis kő darabok voltak. Az tök jól nézett ki egyébként. Egyedi volt, és a halai is jól bírták. Bár a hal kaja jól közé szorult, mert túl nagy volt, aztán így sűrűbben mosta az aljzatot. De ő szeretett ilyenekkel szórakozni. Eljátszogatott vele :)

2010. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha biotóp akvárium a célod, akkor legyen minél természetesebb az aljzat, (10-10 9:30 és 10-11 7:34)ha egyéni képzőművéseti alkotás, akkor tetszőleges, de legyen az is ízléses, így a halak színe a mérvadó. Lehet törtmárvány, gránitzúzalék, de igazi különlegesség a szintén tüzépen beszerzett hófehér kvarchomok. Díszítheted nagyobb kavicsokkal, sziklákkal, palalemezekkel, vasfával, bármivel, ami nem meszes! A kagyló- csigahéjakat, meg a gusztustalan színes üveggolyókat felejtsd el! Remélem, segítettem! rbaby
2010. okt. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!