Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis akvába szivacsszűrőt...

Kis akvába szivacsszűrőt keresek, ami felfelé levegőztet és nem áramoltatja a vizet. Nem légpumpával mert hálószobában az hangos. Van ilyen?

Figyelt kérdés
2023. jún. 19. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ne legyen szűrő, és levegőztető sem.

Nem, nincs ilyen. Valaminek működtetnie kell.

Esetleg levegőztető helyett bekapod a cső végét te, és fújod. Bio meghajtás.

2023. jún. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Vagy extrém hangszigetelés (külön dobozban) kell a légpumpának, vagy motoros szűrőt kell venni, amihez vannak adapterek (esőztető, terelőlapát, stb.) amivel lehet irányítani a víz útját, és megtörni az áramlást.

Én az utóbbit választanám.

2023. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Kis akvába szivacsszűrőt keresek, ami felfelé levegőztet és nem áramoltatja a vizet.”


Mindegyik “levegőztet”, végzi a gázcserét ami mozgatja a felszínt, szóval ehhez nem kell légpumpának lennie. Sima motorossal is megoldható, sőt.

Igen, a légpumpás szivacsszűrők nem csinálnak nagy áramlást, de megoldható a motorosoknál is ez, pl: akár házi lily pipe-al, ilyesmire gondolok:


[link]


Viszont mivel azt írod kicsi akváriumba kell ezért a belső szűrők helyett inkább akasztósat ajánlanék.

Azok rendszerint fentről lefele csinálnak áramlást, viszont ez szintén nagyon könnyen orvosolható ha a kifolyó alá beraksz egy darab felfele hajló műanyagot vagy valamit (pl: egy joghurtos doboz vagy valami hasonló oldalából kivágsz s az egyik végén visszahajtod ,hogy tudd az üveg szélére akasztani, rá a szűrőt és kész is).


“Nem légpumpával mert hálószobában az hangos.”


Ma már elvileg vannak csendes légpumpák, főleg ha mondjuk be tudod rakni a szekrénybe vagy legalább egy törölközőbe csavarni. Persze a pumpa zúgását el lehet csendesíteni, de a buborékoknak akkor is lesz hangja. Ezért ajánlottam inkább motoros megoldásokat.

Már rég volt dolgom légpumpákkal szóval konkrét márkát nem tudok ajánlani :/

2023. jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

... légpumpa márkák közül a schego a legjobb, ez egyértelmű, de zajszintben nyilván nem veheti fel a versenyt egy víz alá merített szűrővel, ami vízfelszín fodrozással szellőztet, és le van zárva a levegőztetője.

A "szinte némával" a legjobb légpumpa se tud versenyre kelni.

2023. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
... mármint hagnban.
2023. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Találtam, motoros szivacsszűrőt, igaz nem bubisan levegőztet, de majd terelőt használok.
2023. jún. 19. 18:50
 7/8 Barnabas333 ***** válasza:
susun T-120 és T-160 eszméletlen halkak. De csak Alin láttam, meg Debrecenben lehet neten rendelni egy akva boltban. És karos belső szürű, el se fog tömődni neked, a legjobb.
2023. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sunsun motoros szivacsszűrő, ha valakit érdekel, szuper halk. 1 helyen találtam csak neten.
2023. jún. 24. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!