Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy születhettek megint...

Hogy születhettek megint kishalak?

Figyelt kérdés

1.5 hónapja van egy akváriumunk, kb 40liter, 3 hal van benne, egy sárga fekete molly, egy szivárványos guppy, és a harmadikat nem tudom mi, az olyan kis egyszerű, leginkább egy vadonélő keszeghez hasonlít, csak kb. 2.5cm. amikor megvettük a halakat, a sárga fekete molly pár nap után kicsinyeket szült, amiből 3at meg tudtam menteni, nem ették meg azok azóta is élnek egy külön akváriumban, már kb 2cmeresek.

Na de most reggelre megint lettek kishalak... 10db maradt, amit ki tudtam menteni. De hogy tudott kishal születni mikor nincs egy fajta hal az akváriumban?


2023. aug. 29. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A guppi nöstény vagy hím? Az elevenszülő nőstények hosszú ideig képesek a spermát tárolni
2023. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A guppy hím. A picikét nem tudom de mintha annak is kerekedne a hasa.. én már nem tudom. Pont azért választotunk különböző fajokat, hogy ne szaporodjanak.
2023. aug. 29. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Miről beszélsz, hát a molly akkor nőstény, ha szült!

És ha egyszer szült, akkor többször is fog! Az elevenszülők tárolják a spermát. Ha egy nőstény együtt volt tartva valamikor hímmel, az jó eséllyel utána rendszeresen szülni fog. Ha nem akarsz szaporulatot, arra a hímek tartása a megoldás.

2023. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A molly nyilvánvalóan nőstény... Azért nem is irtam. Hiszen szült. A guppy tuti hím,a kicsit nem tudom.

De most okosabb lettem ezzel a sperma tárolással. Tehát ha egyszer megtermékenyült, akkor már nem kell hím ahhoz hogy újra?

Egyébként nem tudtam hogy "terhes" vagy nem tudom ezt hogy írják, a kisállat boltban sem mondták. Azt mondták ha különböző faj akkor nem szaporodik, mindegy a neme.

2023. aug. 29. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Többek közt az ilyenek miatt tanácsoljuk elsőként az itt kérdezőknek azt, hogy eladóra ne hallgass! Boltba vásárolni kell járni, nem információért. Készülj fel a témából, és úgy menj boltba, hogy semmiféle ottani "tanácsra" ne legyen szükséged.


Mondanám, hogy azért nem mondták, hogy terhes, (eleven"szülőknél" ez elfogadott kifejezés) mert evidencia, hogy ha együtt volt hímekkel, akkor tuti, hogy terhes.

Viszont ha ennyit se tudnak, hogy egy nőstény igen sokszor képes egyetlen megtermékenyítés után szülni, akkor lehet, hogy azt se tudták, hogy terhes.

2023. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor most havonta fognak kis halaim születni? :) a gyereknek nagyon tetszik, de sajnálom azokat is amiket ugye megettek,meg ennyi pici szaporulattal nem tudok mit kezdeni.
2023. aug. 29. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó eséllyel lesznek még kicsik.
2023. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
A guppy és a molly tud egymással szaporodni
2023. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt a hibridséget én is láttam angol nyelvű oldalakon, de ezek a pici halak teljesen olyanok mint az anyjuk.. sárga fekete picike mollik
2023. aug. 29. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!