Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy almon belül rövid és...

Egy almon belül rövid és hosszú szőrű tacskó is születhet?

Figyelt kérdés
Tenyésztőnél láttam, hogy rövid szőrű apától és rövid szőrű anyától az alomban van hosszú és rövid szőrű kiskutya is. Ez megtörténhet törzskönyves kutyáknál?
2021. máj. 13. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem nagyon.
2021. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha hordoz hosszú szőrért felelős allél gént valamelyik szülő akkor lehet az alomban hosszúszőrű.

DNS vizsgálatot ezért végeznek mindig a tenyésztők mielőtt pároztatnának X kutyát Y-al.

Ha nekik a fajta standard nem engedi a hosszúszőrt kizárják a tenyésztésből a nem megfelelő (N/F,F/F) allélú kutyákat.

2021. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Az én akitám hosszú szőrű, a szülei és az összes felmenője rövidszőrű volt. A szülei hordozták a hosszúszőrt adó gént, a tenyésztő meg nem értett hozzá és rossz kutyákat rakot össze. Lett rövid és hosszúszőrű kölyök is az alomban. Na most az én kutyám fajtatiszta, de tenyésztésre alkalmatlan, mert az akitáknál kizárással jár a hosszú szőr. Annál a fajtánál amit te láttál, lehet hogy elfogadott a hosszú és a rövid is, a szülők pedig szintén hordozták a hosszú szőrért felelős gént.
2021. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Csivavaknal tudom hogy lehet ilyen, akkor valoszinuleg tacskoknal is, mert a fajta standard szerint a hosszu es a rovid szor is elfogadott.
2021. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
#3 vagyok, gondolom azért pontoztatok le mert azthiszitek szapis kutyám van. Nos a kutyám törzskönyvezett, sznatdardnak megfelelő, épp csak a szőre hosszú. Onnan tudom, hogy minden felmenője rövidszőrű és sztandardnak megfelelő volt, hogy tökéletesen visszatudtam keresni őket a törzskönyve alapján.
2021. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

5. nem, azért pontoztak le, mert nem jutottak el még ehhez a fejezethez az általános iskolás biológiában, vagy már elfelejtették.

Ugyanúgy születhez két barna szemű embernek is kék szemű gyereke, vagy két alacsony embernek nőhet magasnak a gyereke és lehetne sorolni. Aki biloógia órán odafigyelt, az tudja. Aki nem, az lepontozgat.

2021. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor szálkás szőrű is születhet sima szőrű szülők utódjaként?

2021. máj. 13. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha van olyan génje akkor igen.De szálkás szőrű tacskó már egy külön fajta,ha két sima szőrűből születik az vagy génhiba ami nem elfogadható tenyésztésben vagy keverék valamelyik kutya.
2021. máj. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!