Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tartsam kis guppiimat?

Hogy tartsam kis guppiimat?

Figyelt kérdés
Hány literesbe kell tartani. kibírják levegőztető és szűrő nélkül ( víz cserével) amíg akkorák nem lesznek, hogy normál aksiba tehessem a többiekhez? És mennyi idősen tehetem a többiekhez?
2010. okt. 18. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem kibírják, de várd meg, hogy nagyobbak legyenek a felnőtt halak szájánál, különben megeszik őket.
2010. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem bírják ki. Minimum 20-30 literes legyen a nevelőakvárium, és vegyél bele egy szivacsszűrőt légpumpával, az 2-3000 Ft-ból megvan. Vízcserét csak állott, azonos hőmérsékletű vízzel végezz, hetente 30%-ot!

Etesd őket naponta 3-szor, de csak módjával, túletetés miatt elpusztulhatnak, főleg szűrő nélkül.

2010. okt. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Basszus...a második válaszoló kicsit el van szállva...


Az én kisguppijaim 2 liter vízben vannak...szépen fel is nőnek...most születtek páran épp ma...

Nagyon el vannak...etetem őket naponta 3 vagy 4 alkalommal...de levegőztetőre nincs szükségük...egyébként se tudom mire mennének vele...hisz a legjobb levegőztető is nagyobb buborékokat fúj be mint ő maguk...és megüti őket...szívósak de érzékenyek is...szztem egy szűrűvel inkább kinyírod őket...hisz a gyengébbeket még be is szippantja...20-30 liter víz? uram Isten...abban már 5-6 nagy guppi is elvan az én nagy akváriumom 35 literes....

Miért tartanék akkorában fél centit se meghaladó vadékokat...???

2010. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Ja és akkors zokás őket berakni ha már szinesednek...:)
2010. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolótol kérdezem: neked simán felnőttek semmi berendezés nélkül kevés vízben is, mert nekem 5 literesem van ( dunsztos üveg) amit befognék erre a célra, akkor az alkalmas lesz?
2010. okt. 18. 19:40
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem, NEM ALKALMAS a befőttes üveg!!!

A harmadik válaszoló mond pont hülyeséget, úgy látszik semmit nem tud a nevelőakváriumokról.

Ahogy Murr is mondta, legalább 30 literes, szivacsszűrővel, ami levegőztet is. Összesen kijön ez 2500 Ft-ból. Semmi nem kell bele, se aljzat, se növény, se semmi. Csak érett akváriumvíz, egy fűtő meg a szűrő.

2010. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
A befőttes üveg, legfeljebb ideiglenes megoldásnak jó, pár hétig.Minél nagyobb akváriumban neveled őket, annál kisebb stressznek teszed ki a halakat vízcserekor és a túletetés kockázata is kisebb.Én is ajánlanám a szivacsszűrőt és egy finom porlasztást, ha fűtött a szoba, akkor talán fűtés nem kell.Én két három csigát is beteszek az ivadékokhoz, takarítani.Nem árt az akvárium oldalait takarni és egy kupac mohát is érdemes betenni, hogy bármikor ehessenek egy kis algát róla.Nem akarok vitatkozni az előttem író kollégával,mert én is neveltem már kishalakat befőttes üvegben, kényszerből, de ez így nem jó.Az élet nagy úr és természetesen életben is maradhatnak a halak, ha odafigyelünk és óvatosan bánunk velük. De nem az életben tartásról kellene, hogy szóljon az akvarisztika, hanem a lehető legjobb körülmény biztosításáról.Nos a befőttes üveg, levegőztető és szűrő nélkül, nem tartozik ide.Kedves kérdező, neked kell eldöntened, hogy meg szeretnél e adni minden a halaidnak amit lehet, vagy marad ami marad.Azt még azért hozzátenném, hogy az ivadékkori stressz, kihat a hal várható életkorára is, látszólag egészséges halak 1-2 éves korukban elhullanak, az öregedés jeleit mutatva.Nem az a lényeg, hogy lehet e így nevelni őket, mert lehet, hanem az , hogy miért, ha pár ezer forint pluszért jól is csinálhatjuk.Sok sikert a kishalakhoz mindkettőtöknek.
2010. okt. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, szereztem 30l est és szeretném jól nevelgetni a kis halacskáimat :) és még1x köszi
2010. okt. 19. 18:54
 9/14 A kérdező kommentje:
ESetleg meg tudná mondani, hogy mivel lehet őket etetni, fix 1esem van, de gondolom jobb, ha változatosan etetem őket
2010. nov. 17. 10:31
 10/14 anonim ***** válasza:
Adj nekik porrá tört lemezes haltápot.
2010. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!