Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tartsam kis guppiimat?

Hogy tartsam kis guppiimat?

Figyelt kérdés
Hány literesbe kell tartani. kibírják levegőztető és szűrő nélkül ( víz cserével) amíg akkorák nem lesznek, hogy normál aksiba tehessem a többiekhez? És mennyi idősen tehetem a többiekhez?
2010. okt. 18. 18:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Meg artemiát, szúnyoglárvát pengével felaprítva, esetleg tojássárgáját módjával.
2010. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod a sórákkeltetést is. Gondolom még nem keltettél, ezért érdemes a sóval gyárilag bekevertet venni ( kicsit drágább ).Na, ide jó a befőttes üveg.:D Ez is élmény lehet, mármint a sórákkeltetés, nevelés és imádni fogják a kishalak.A keresőbe beírod, hogy sórák és már jönnek is,a keltéssel kapcsolatos dolgok.Ha nem értesz valamit, írj bátran.
2010. nov. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Minden nap törüld le a port róla
2010. nov. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy 35 literes akváriumonm van régen külön tartottam őket...kis akváriumban sajnos sok elpusztult.


Mivel pár liter víh hamar emgromlik és az oxigén is kevés...fogtam eg ykis organza anyagot és pálcikákat egy szögletes szacskót vartam és a tégla alakú zacskó minden éélébe egy pálcikát varrtam...

ebbe vannak a halaim a nagyakvárium szélében...

a tapasztalatoma z hogy míg kirakva a 44 halamból másfél hónap alatt 16 maradt odakinn és szinte semmit enm nőttek...a kishalhálóban amit készítettem mindössze 4 kishal pusztult el ebből 1 kiugrott kifogáskor a pohárból (hihetetlen hogy a párperces kishal is ki tud ugrani...)

szóval 3 halt meg így természetes halállal...


igaz kevesebb helyük van úszni...de gy gondolom hogy a fél centis halnak mindegy hogy 15 centi hosszan úszhat vagy 30 centi hosszan...mivel nagyon kicsik...


Még egy tapasztalatom: ha a ksiguppi már kicsit nagyobb volt beraktam a angyok közé...a angyok közt pár percig kergették majd 2-3 napra eltünt és késöbb előkerült 5-6 nap alatt majdnem kétszeresére nőtt...hisz rá van kényszerítve a növekedésre..."nőssz vagy bekapnak" és persze erősödik is ha kicsit vadásznak rá...persze megvrtm amíg nagyobb lesz mint a nagyok szája...persze nem állítom hogy nem tudnak benne kárt tenni de elég gyors hogy elússzon és elég gyorsan megnő...nagyon me

glepett hogy ennyit számít ha kicsit veszélyben van...


Hozzáteszem nem mindíg tudom időben különrakni az anyahalat...további tapasztalat: amelyik kishal 3 napot túl él az akváriumban azt valahogy már nem eszik emg...vagy a nagoyk szokjákemg vagy a kicsi lesz túl ügyes...nem tudom...a lényeg hogy a 3 napos kishalat már csak nagyon rikta esetben kapják be...mondjuk nem tudom megállni hogy ne szedjem ki ha meglátom...de volt hogy 2 hetesen vettem észre először egy túlélőt...és szépen fecseperedett az akváriumban...

2010. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!