Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan és milyen levegőztetőt...

Honnan és milyen levegőztetőt vásároljak ?

Figyelt kérdés
Egy 60L-es műanyag tartályban szeretnék életbe tartani 30db 15cm-es kárászt 1-2 hónapig. Milyen típusú levegőztetőt vásároljak ? A témához értő ember segítségét szeretném kérni ez ügyben. Nagyon köszönöm annak aki segít.
2023. nov. 1. 19:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon egyszerű a kérdés de oda fajult 2023-ra a világ hogy egy egyszerű kérdés megválaszolása is kihívást jelent az embereknek. Állatvédő , állatkínzó monológok jönnek kommentbe eltérve teljesen az eredeti kérdéstől de én vagyok fogyatékos. Okés. Legyen minden napod boldog attól a tudattól hogy te nem vagy az :D
2023. nov. 4. 19:36
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező - itt most te vagy a 15 centis, egy-két liter vízben két hónapig szociális stresszben pezsgőfürdőztetett kárász, és most rád haraptak a ragadozó halak!

:D

2023. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez akvarista topik, az itteni ragadozók nem értenek a csalihalakhoz és zaz ezüstkárászokhoz.

Ettől függetlenül a 60 liter tényleg édeskevés még ezeknek is, hiába mocsárlakók. Egy 200 literes hordóba kellene tenni folyamatos bugyborékoltatás mellett. Néha cseréled a vizet és időnként adsz nekik valami kis halkaját. Szűrés nem is nagyon kell oda ezesetben. Csak ne fagyjon meg a víz, mert szétreccsen a hordó.

A ponty is azért lett az ország hala, mert nem döglik meg szállításkor és szintén mocsárlakó. A keszeg már nem bírja levegő nélkül és szűk helyen.

2023. nov. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem csak hogy nem értenek hozzá de ráadásul tipikus internetes hülye gyerekekkel van teli ez a topik is.


Köszönöm a segítséged. Időközben végül pontosan így tettem az álltalad leírtak szerint. 200L-es hordóban éldegélnek folyamatosan megy nekik a levegőztető és heti 2x cserélem a vizet rajtuk és heti 2x kapnak egy kevés csontit enni.

2023. nov. 8. 13:08
 15/17 anonim ***** válasza:
23%

Na igen, mindenhol ez van.


Ha folyamatosan megy, nem is kell olyan sűrűn cserélgetni a vizet. Amit egyébként nehogy a lefolyóba zúdítsál, hanem virágokat-fát kell vele locsolni, vagy a budiba használd el. A hordó aljáról szívd ki slaggal a trutyit mindenképpen, sőt, az aljáról kell kiszedni a vizet ha csak lehet, nem a tetejéből kimeríteni.


De ugye nem valami véletlenül megfagyós helyen vannak? Egy kazánház pl. tökéletes hely lenne.


Néha azért adj nekik mást is.gilisztát, kukoricadarát, búzát, kis kenyeret, de ezeket inkább olyankor, ha másnap úgyis kicseréled a vizüket.


Most nem azért, de a halgyárakban is hol nevelik szerencsétlen kishalakat? Hát egy kopasz nagy kerek tartályban.

2023. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Vízcserét eddig úgy csináltam hogy annyi vizet szedtem ki amiben épp hogy tudtak még úszni a hordó legalján és aztán a hordó feléig friss vízzel töltöttem fel. Tehát 100L körüli vízben vannak szerintem bőven jó nekik ez a víz mennyiség mert így a vízcsere is csak pár nagy vödör és megvan oldva. De ha így nem jó akkor jelezd légyszives és az álltalad leírtak szerint járok el. Egyébként 1 garázsban vannak! Megfagyás kizárt.
2023. nov. 8. 22:27
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

Ha úgy látod, hogy lent vannak, akkor minden okés.

A fagyás sem a kárászokra lenne káros, a hideg vízben ugye frankón lelassulnak ezek is, pont úgy mint ott ahonnan fogtad, csak a hordó miatt kell figyelni. Külön vízfűtés semmiképpen nem kell, így nem szokik hozzá és nem kap szívrohamot amikor bedobod a csukának.

2023. nov. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!