Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros, sőt inkább...

Miért zavaros, sőt inkább fehéres az akvárium vize?

Figyelt kérdés
Valaki segítsen... most telepítettem egy új akváriumot alulra ilyen 5-7mm-es kövek felülre kvarchomok első nap a követ tettem második nap a homokot mind a kettőt megmostam (egy lavorba víz bele a cuccot is kezemből belemertem az akváriumba) de a homok után fehéres lett a víz!! Mit tegyek ?? vízcsere vagy mi?? újrakezdeni nem akarom mert akkor a homok és kő keveredne... A válaszokat előre köszi
2010. okt. 20. 21:15
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnos elkövetted azt a hibát, hogy nem győződtél meg a homok tisztaságáról és ülepedéséről.Betenni csak akkor szabad, ha felkeverés után kb 30mp elteltével. nincs a vízben lebegő anyag.Az-az kristálytiszta a víz és a homok maradéktalanul lesüllyedt.Ha nem akarod kiszedni, akkor elég macerás lesz megszüntetni a zavarosodást vízcserékkel.Sajnos ha némileg javul is a helyzet, mert azért idővel leülepedik, bármikor könnyen felkavarhatod és a halak is feltúrhatják. Én rászánnám az időt és kiszedném, egy rostálást megér a dolog.Ha mégsem akarod, akkor kevergetés közben járatni kell a szűrőt és többször le kell szívni a vizet is.Szerintem ez sokkal több idő és a hatékonyságát tekintve sem tökéletes.Csak durvaszemcsés jól süllyedő homokot szabad megvenni.Jó lesz ez is, csak most rá kell szánni az időt és megcsinálni rendesen.Ezt hívják tanulópénznek, ne aggódj sokan megfizettük már, ki így- ki úgy.:D Jó munkát.Még valamit,a savpróbát csináld meg akkor is, ha kvarchomok.
2010. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget... tegnap magamtól az akv. vízének olyan 70%át lecseréltem, próbáltam a kis halászhálóval felkavarni a homokot és a tetejéről ilyen fehér majdnem átlátszó izéket fel is szívott a szűrő. Azt hiszem lassan kialakul az de még azt szertném kérdezni, h ha 3 napja megy az akv. tegnap lecseréltem a víz nagyrészét, a növények már benne vannak akkor mikor jöhetnek a halak?! előre köszi
2010. okt. 22. 18:00
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ne siettesd még a dolgot, tudom, hogy minél előbb szeretnél halakat, de most türelmesen ki kell várni, amíg egy kicsit beáll az akvárium.Ha már nincs lebegő por a vízben, akkor sem ha felkevered, akkor kb 1 hetet várj még a halakkal.A növényekről is finoman ütögesd le a rárakódott homokszemcséket és tegyél növénytápot a gyökerekhez, ill a vízbe is, ha vannak hínárfélék vagy úszó növények, esetleg moha ( ha nincs mohád, vagy úszó növényed, érdemes venni ).Tegyél a szűrőbe egy csipetnyi halkaját, hogy beinduljanak a bontó baktériumok.Ha nagyon türelmetlen vagy, akkor vásárolj élő baktériumkultúrát a boltban és akkor 1-2 nap múlva már mehetnek a halak is.Erre később is szükséged lehet.Vegyél fertőtlenítőt is, hogy a megvásárolt hallal, nehogy behurcolj valamit.Én parakillt és dezinfektet használok 2 liter vízbe 10-10 cseppet 10 percre, közben figyelni kell a halakat ,ha furcsán viselkednek esetleg pipálni kezdenek, azonnal ki kell venni őket.Az új halakat, növényeket, midig fertőtlenítsd, a növények tovább is maradhatnak kb 30perc.Nálunk a halas bele is teszi a fertőtlenítőt, ha kérem.A zacskóba is teheted a fertőtlenítőt,csak akkor arányosan kevesebbet használj, vagy tölts fel.Figyelj oda, hogy az akvárium vize azonos legyen a halak vizével.Hetente csinálj részleges vízcserét kb 20-30%-ot azonos hőfokú állott vízzel.A szűrőt 2 hetente mosd ki a leszívott akvárium vizében, elég párszor kinyomkodni. Sohase mosd ki teljesen, hogy maradjon benne kellő mennyiségű bontóbaktérium.Vigyázz a túletetéssel és nyers kajával is etess.Ajánlanék pár páncélosharcsát, segít takarítani a talajt és nem utolsó sorban, szépek is.Idővel érdemes beszerezni egy kisebb akváriumot karantén akváriumnak és esetleg nevelőnek.Sok sikert.
2010. okt. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!