Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lesz zavaros egy nap...

Mitől lesz zavaros egy nap alatt az akvárium vize? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Feltöltés után néhány órával opálossá, szürkésfehérré válik a halaim vize. Utánanéztem különböző oldalakon, mi okozhatja, ezt találtam:

"Tünet: Az akvárium vize zavaros (szürke vagy zöld).

Ok: Kerekféregek ill. papucsállatkák (infuzóriumok) vagy zöldalga tömeges elszaporodása. Elpusztult halak és csigák, vagy felkevert talaj. Túlterhelés, erjedő talaj és teljesen telítődött szűrő."

A "tünetek" helytállóak, csak az a gond, hogy az akvárium és az abban levő összes dolog új, még a halak is (: A kavicsot rendesen megtisztítottam, műnövényeim vannak. Szóval gyakorlatilag nincs mi, ami erjedésnek induljon. Egyedül a szűrő-levegőztető régi, de az előző akváriumokban kifogástalanul működött, nem okozott semmi problémát.

A levegőztető szénszűrős, a szűrőfejet 2 napja cseréltem le egy újra.

Akinek van tippje, vagy tudja mi lehet a baj, legyen szíves írjon. Köszönöm :)


2010. febr. 28. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szinte biztos vagyok benne hogy azt a talajt még se sikerült teljesen kitisztítani.A szenet időnként cserélni kell,és jó lenne élő növény.Járatsd amugy a szűrőt folyamatosan,holnapra lehet hogy már le is tisztul.Nekem 3nap kellett azthiszem hogy letisztuljon teljesen,pedig vagy 100xátmostam a talajt...Utána én kitisztítanám a szűrőt nehogy eltömődjön a sok szálló sz*tol.
2010. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Feltöltés után ez szinte természetes,ez az opálos szín hamar el fog tűnni csak járasd a szűrőt.
2010. márc. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
1-2 nap és eltűnik, ha a talaj miatt van akkor még mosogatni kell.Vegyél ki egy maréknyi talajt és önts rá egy kis sósavat,vagy ecetet,ha pezseg akkor gond van.Ha felkavarod a talajt és újra bezavarosodik, az szintén gond.Várj a halakkal amíg beáll minden, kb 1-2 hét.
2010. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem raktál bele mészköveket? az csinál még ilyet, és a halaknak sem jó
2010. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!