Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kereskedésben ezt nem...

A kereskedésben ezt nem mondták de ahogy olvasgattam a neten muszáj megkérdeznem mielőtt beleteszem a halat a vízbe?

Figyelt kérdés

Tehát inkább ez a része a kérdès. Ugye közel 2 hete a halak 5 literes befőttesüvegben vannak azzal a vízzel amiben elhoztam a kereskedéssel,azt mondták azt ajánlják abba tegyem bele őket. Az akváriumban a víz baktérium kezelve és klórkezelve van és lassan 2 hete megy a levegőztető/szűrő ès a növények is benne vannak. Ha a halakat beleteszem a másik vízbe nem lesz bajuk? Vagy olvastam olyat is hogy hígitsam fel nekik előbb a vizet amiben vannak az akvárium vizével utánna gond nèlkül beletehetem őket az akváriumb?

Halak tipusai: egy hím sziami harcos hal(neki külön 30l akvárium van)

Neon halak,algaevő harcsa,amanda lazac,gyöngy dánió


jan. 10. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Keverni kell a vizet vegyesre a hoelteres meg az egyeb kulonbsegek miatt. Ontsd le a felet az uvegnek, toltsd fel az akvariumbol, legyenek ugy par orat, aztan mehetnek at.
jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mit értesz az alatt ,hogy baktérium kezelve van a víz? Valami fertőtlenítő (gondolok itt olyanokra mint mondjuk metilinkék) cuccot raktál bele? Mert akkor jó eséllyel a szűrőbaktériumoknak is annyi. Ha azóta eltelt 2 hét akkor kb mostanra kezdenek visszaszaporodni (nem árthat némi baktériumkultúrát adagolni). Ez azért fontos mert akkor a következő pár hétben a szokottnál sűrűbb vízcserék kellenek és nem árt csínján bánni az etetéssel is.

Sokmindent befolyásol az ,hogy hány hal van és mekkora helyen, mennyi növénnyel stb. Minden esetre nem árt cseppteszttel figyelni az ammónia, nitrit és nitrát szinteket.


S ahogy írták szoktatni kell őket. Egy kicsi vizet az akváriumból hozzájuk töltesz, vársz kb 10-15 percet, majd megint stb. Ezt el lehet nyújtani egy óráig is vagy tovább, attól függ az akvárium vize mennyivel másabb mint a bolti (pl: mennyire más a keménység). Például az utolsó sorban felsorolt halak kb mind a lágyabb vizet szeretik s ha az akvában is az van de a boltban keményebb csapvízben tartották őket akkor nem szabad elkapkodni a szoktatást. Hagyhatsz több időt két hozzátöltés közt, illetve ne tölts egyszerre túl sok vizet.

jan. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!