Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tanácsot kérnék! Mit kell...

Tanácsot kérnék! Mit kell neki venni?

Figyelt kérdés
Szóval halat szeretnék venni de csak egy arany halat.Arra lennék kiváncsi h miket kell neki venni?Ha nem veszek neki vízmelegítőt hanem csak egy lámpát rakok az akvárium felé az elég?Mindent megszeretnék tudni,nem csak a tartásáról hanem az életéről ilyesmikről!Előre is köszönöm!
2010. okt. 23. 11:53
 1/9 kisnita ***** válasza:
Úgy tudom az aranyhalnak nem kell vízmelegítő, de ha ilyen halat szeretnél akkor azzal számolj, hogy legalább egy 80-100 l-es akvárium kell neki. Olyan növényt tegyél mellé aminek keményebb a levele hogy ne egye meg. Aljzatnak a homok a legjobb, de kisebb szemcséjű kavics se rossz. Mielőtt berendezed jól mosd át és győződj meg róla, hogy a kavics nem oldódik, nekem ezért pusztult el az aranyhalam. :S A túl sok fény sem jó mert nagyon hamar algásodni fog a víz. Eleségből az elő a legjobb, lehet kapni fagyasztottat is. Egyenlőre ennyit jutott eszembe, de biztos írnak majd mások is.
2010. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Léccy írjatok még!
2010. okt. 23. 12:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Az aranyhal nem szereti a meleg vizet.
2010. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Azon gondolkodtam h nem is arany halat vennék hanem valami mást!tudnátok mondani nem túl drága halakat?
2010. okt. 23. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem aranyhal, akkor:

- egy csapat páncélosharcsa (180-1000+ Ft/db)

- neonhal (100+ Ft/db)

- dánió (200+ Ft/db)

- rézlazac (160-220+ Ft/db)

A fentiekből minimum 6-10 db-ot vegyél, mert csapatban érzik jól magukat.

- algaevő (170+ Ft)

- elevenszülők (200-400 Ft)

100 liter felett lehet már egy pár vitorláshalad is. (350 Ft-tól)

Növényekre még elkölthetsz 3000 forintot egy ekkora akváriumnál.

2010. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 24. 10:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Az aranyhal a kerti tóban télen is kibírja, pedig ott a tó teteje néha befagy, szóval bírja a hideget. Persze akkor a tó aljára lemegy és ott bújkál a növények közt. Aztán nyáron előjön :)
2010. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kedvenc halaim az ékfoltos razbórák.

Egy 40 literes akváriumba rakhatsz 8-at mondjuk.

És ha veszel mellé anubias növényt, az strapabíró.

Ezek a halak nem rágják meg a növényeket.


Ha meg algásodik a cucc, akkor 2db törpe szívóharcsát érdemes beszerezni, az a legjobb algaevő, és az sem rágja a növényeket.


Nekem vannak ilyenek itthon, hát nincs fűtésem, de a lakásban fűtünk mert különben mi is megfagynánk. Meg valamennyire a lámpa is melegíti az akváriumot. Nekem soha nem kellett fűtő, így is van 25-26 fok az akváriumokba mindig, tehát pont jó.

2010. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!