Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium készítéshez kérnék...

Akvárium készítéshez kérnék tanácsot?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 50 literes akváriumom ennek e helyére akarok egy 170 literest méghozzá a következő képpen.

Az akvárium belesz építve a jelenlegi szekrénybe ami persze meglesz erősítve ez nem gond.

Az akvárium fából pontosabban bútorlapból lesz kivéve az előlapját mert így sokkal olcsóbb,a a neten láttam hasonlókat de mindenhol angol volt a leírás.

Az előlap egy keményfa keret lesz és abban lesz az üveg.

Az illesztések ragasztva és csavarozva lesznek valamint belülről adok majd neki egy kis szilikont is biztos ami biztos alapon.

A kérdéseim a következők:

A csónaklakk elég jól szigetel de tekinthető örökös védelemnek mert nem szeretném ha eresztene?

A csónaklakkon kívül milyen anyaggal szigetelhetném a bútorlapot gondolok itt valamilyen műgyantára vagy tökéletes a csónaklakk is?

A stabilitással nem lesz gond azt megtudom csinálni elég erősre de a szigeteléssel még lehetnek gondok.


2010. okt. 25. 12:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy te a lakkozott fába akarod tölteni a vizet??


Ha rám hallgatsz, akkor nem csinálsz ilyen butaságot!

1. A lakk mérgező is lehet a halakra!

2. Nem tudhatod, hogy hol ereszt a "teknő" és egyszer csak azt veszed észre hogy 5 cm víz áll a szobában

3. Ha tömbben laksz, akkor egy esetleges akváriumtörésnél kártalanítod majd a szomszédodat (aki alattad lakik?)

4. Nem sajnálnád a halakat, ha az akváriumod törést követően későn mennél haza és a halak a padlón fekve elpusztulnának?


Szerintem szánj rá 25e Ft-ot, hogy használtan vehess egy 150-180L-es aksit, és azzal nem lesz ennyi problémád!


Szerintem a felelős állattartás ott kezdődik, hogy gondoskodsz róluk, és nem ott, hogy a lehető legolcsobban megúszd a dolgot!


Sajnálom, hogy ezt kell írnom! Amúgy nézz körül az akvarista.hu-n sok érdekes infót találsz, hogy mi az amin lehetne spórolni (más dolgok), de még egyszer leírom: ne az aksin spórolj, hisz ha megunod, azt te is majd el tudod adni!

2010. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Salx Narval ***** válasza:
Ragasztass egy komplett akváriumot és azt építsd be. Ez így nem fog jó lenni, akármivel kenegeted.
2010. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Először is nem én taléltam ki.

Másodszor mi a frászért eresztene?

Harmadszor miért törne össze? gyakorlatilag sokkal erősebb lesz mintha teljesen üvegből lenne és a leggyengébb része pedig az elölapi üveg lesz.


Ez egy működő megoldás csak pár részlet nem tiszta és elég költség hatékony ezért így készül majd és nem kritikát kértem hanem tanácsot.

Sehol nincs elöl írva,hogy egy akvárium csak üvegből készülhet.

Aki azt hiszi,hogy csak üvegből készülhet az elszomorítóan szűklátókörű ember,valahogy úgy képzeld el mint a parizsit azt hiszed húsból van pedig nem sok köze van a húshoz,ez is hasonló lesz úgynéz majd ki mindha üvegből lenne egy fakerettel pedig alíg lesz benne üveg.


És akváriumi dekorációkat is készítenek mindenféle műgyantás cuccból és attól sem fordulnak fel a halak valami hasonlóra gondoltam a lakk hegyé vagy a lakk helyett.

És hogy tiszta legyen mit kérdek milyen anyagokat használjak szigetelésül főként arra vagyok kiváncsi.

De azért kösz az aggódást.

2010. okt. 25. 15:29
 4/32 A kérdező kommentje:

A hitetlenkedőknek itt egy több mint 200 literes akvárium [link]


Én ettől jóval kissebbet akarok ami fele ekkora nyűggel sem jár feltéve ha találok valahol üvegest a környéken mert úgy tűnik mind csődbe ment.

2010. okt. 25. 15:35
 5/32 A kérdező kommentje:
2000 literest akartam írni egy nulla lemeradt.
2010. okt. 25. 15:36
 6/32 A kérdező kommentje:
Azonfelül ezt főként próbának szánom mivel a jövőben szeretnék majd építeni egy sokkalta nagyobb aksit,feltéve ha még lesz akkor is kedvem és pénzem is meglesz hozzá gyakorlásnak ez jó lesz és tapasztalatot is ad majd bőven ráadás töredék ára egy üveg akváriumnak hisz majdnem mindenem megvan hozzá.
2010. okt. 25. 15:43
 7/32 anonim ***** válasza:
Nézd, én tudom, hogy lehet fából is csinálni, de ahhoz nagyon meg kell nézni, hogy milyen bútorlapból csinálod, mert az már nem mindegy. Van amelyik hasad, hiába bútorlap. Amondó vagyok hogy ehhez a kivitelezéshez nem mindegyik bútorlapból tudod majd megcsinálni. szerintem a fent említett fórumon kérdezz rá, hidd el ott tapasztaltabb akvaristák fognak majd neked segíteni! Sőt, lehet találkozol majd olyannal aki ezt meg is csinálta régebben!
2010. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

A bútorlapokkal tisztában vagyok,asztalos a szakmám és nem a legócskább bútorlapot fogom felhasználni rétegelt faroslemezből tervezem.

Megnéztem az említett fórumot és találtam is rajta infót csak nagyon lassú idegtépően,nyilván hiányzik náluk a külföldi sávszéll,de azért megoldom.

2010. okt. 25. 16:15
 9/32 anonim ***** válasza:

A lakk, főleg a hajólakk NEM JÓ, mivel gomba és algaölőket tartalmaz, ami mérgező az akváriumban.


Neked két komponensű műgyanta kell a belső szigetelésre több rétegben. A gyakorlatban az közel s távol a legalkalmasabb anyag erre.


De hidd el, hogy mire összerakod az egészet, vágatsz egy frontüveget méretre, megveszed a faanyagot, a műgyantát, összerakod, hagyod napokig száradni, addigra már nem is éri meg.


Ilyen technikával csak 1000L+ éri meg akváriumot csinálni, mert ennél a méretnél az üvegvastagság miatt az üveg korlátozó tényező (ár + súly + 20-asnál vastagabb üveget be se lehet könnyen szerezni).


Egy 170 literes akvárium egy huszas, vagy ha kreatív csávó vagy veszel szilót és üveget és 10-ből megcsinálod otthon magadnak töredéke idő és energia befektetéssel.


Felejtsd el ezt, ha nem akarod magadat sz0patni.


Majd akkor térj rá vissza ha nagy méretben szeretnéd csinálni, akkor már megéri. 170 liternél még csak az időt sem éri meg rászánni.

2010. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:

Create a "tank inside the tank". As I mentioned in the fibreglass section. You can cover the whole inside of the tank with epoxy/fibreglass composite.


Rövid lényege:


Tehát hiába van rétegelt lemezből a cucc mindenképp kell az epoxi gyanta több rétegben a tökéletes szigeteléshez, nos epoxi gyanta marha drága: DISBOXID EPOXI FEDÕGYANTA "B" 464 EP DECKSI. 6 kg 28.110 Ft!!! Hát ez pont elég vagy pont nem a 170L es akváriumhoz.


Én 300L-es akváriumot csináltattam 10mm es frontüvegből 1,5*40*50-est, 25.000Ft ért. Hidd el sokkal jobban megéri de vigyázz!!!! Nálam vas állványon volt 4*4 es zárt szelvény láb 4*4cm es L vas alatta 5cm hungarocell, a súly eloszlás miatt és Kb 5 órát bírt az üveg és elpattant a "front" üveg! Meghajlik a súly alatt a bútorlap mint a pikula! A vas állvány is meghajlott! középen. Ha mégis fa állványt szeretnél neki minimum a 10-15cm távonkénti alátámasztás a javasolt!

2010. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!