Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újonnan indult akváriumnál a...

Újonnan indult akváriumnál a kezdeti időszakban hány naponta èrdemes vizet cserélni, illetve mekkora mennyiséget?

Figyelt kérdés
110×40×40-es akvám van. Édesvízi akváriumról lenne szó, egy ket köthető növénnyel, sima kicsi kavics aljzattal, taptalaj nelkul, 902-es Jbl greenline kulso szurovel. Vízelőkészítő mindenképp szükséges?

jan. 25. 00:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én javasolnék baktérium kultúrát, ugyanis segít, hogy hamarabb kialakuljon a biológiai szűrésed.
jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Barnabas333 ***** válasza:

Üdv!

Szerintem 4-5 naponta elég 10-20%-ot nem csak vízelőkészítő kell, de akvárium starter baci kultúra, amitől opálos lesz a víz ami letisztul.

Növények és csiga mehet bele 1-2 nap múlva is, halak ha minden teljesen új neked és nem másik akvából tetted át a talajt meg a szűrő is új, akkor 3 hetet azért várj vele. Szerintem 4-et felesleges 3 akvám van az már túlzás.

jan. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha ilyen kevés a növényed akkor gondolom a világítás se túl erős.

Így nem lesz kezdeti alga problémád akkor se ha heti 20%-ot cserélsz kezdetben.

Az indítási napi 50% vízcsere csak egy sűrűn beültetett, tápozott, erősen megvilágított akváriumnál indokolt.


A starter baktérium kultúra se okvetlen szükséges ilyen esetben, max meggyorsítja kicsit a nitrifikáló baktériumok megtelepedését, de a hiányából se lesz gond. Persze csak ha nem népesíted túl halakkal.


Minden egyéb vízelőkészítő varázsszer szerintem pénzkidobás.

Ha a vízcsere előtt egy napot pihenteted a csapvizet egy vödörben vagy kannában akkor 0 klórtartalma lesz mire betöltöd.

jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Barnabas333 ***** válasza:
3-as de nem csak klór van a vízben, hanem nehézfémek is és azok nem jönnek ki szellőztetéssel.
jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Illetve a klóramin sem jön ki szellőztetéssel ami ugyan úgy azért van a vízben hogy a baktériumokat kinyírja. Mrg lehet oldani hogy hordóba eresztesz csapvizet, beledobsz egy levegőztetőt hogy mozgassa a vizet és egy aktív szenes tasakot. Az elvileg kiszedi a klóramint is pár nap alatt, de akkor már olcsóbb megvenni egy vízelőkészítőt
jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4-5: A kloramin szint bőven a megengedhető mértékben lesz benne. A nehézfém szinttől pedig amióta nem ólom betétes meg horganyozott vezetékeket használnak azóta nem igazán kell tartani.


A vízelőkészítő szerek szükségessége leginkább a gyártók által terjesztett dolog.


Nézzetek már meg egy tetszőleges akvarista fórumot. Mikor olvastatok bárhol kloraminból vagy nehézfém mérgezésből eredő problémákról?

Mindenki az algákkal, a keménységgel, a nitráttal küzd.


De nekem mindegy, mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Ártani nem fog - de használni se nagyon.

jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!