Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minél nagyobb az akvárium,...

Minél nagyobb az akvárium, annál szebb?

Figyelt kérdés
Lesz egy akváriumom, de azt mondják, minél nagyobb, annál élethűbbé, szebbé lehet csinálni. Ez így van?
2010. okt. 24. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Nekem van egy 100 literes aksim is, meg egy 20is. Mindkettőt be lehet gyönyörűen rendezni, csak egy nagyobbal könnyebb kezdeni, mert abban könnyebben beáll a biológiai egyensúly.
2010. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben volt egy nano akváriumom, ami nem volt több 10 liternél, abba is volt mikor csináltam jó kinézetet.


Abban volt egy vasfa elfektetve, arra rákötöztem jávai mohát cérnával ez volt alul a fű :) Aztán jobboldalt egy anubias nana, vagy anubias bateri gold vagy mi, az ilyen mini levelű növény rákötözve egy barna tufa szerű lukacsos kőre. Aztán az anubiasnak rá is nőtt a gyökere a kőre. Baloldalt pedig volt pár szál hínár. A tetején meg békalencse. Ez picike volt, de könnyű volt telerakni növényekkel, csak mini növényeket kellett választani, és marha jól nézett ki. Ebbe kaptam 6db red cherry garnéla rákot, aztán ezeket ohhagytam magukra 2 hónapra, és elszaporodtak. Utána átraktam őket egy nagyobb 40 literes akváriumba.


Aztán szereztem egy rakat jávai mohát és a 40 literest is telepakoltam vele, de abba már göcsörtös fűzfa ágakat is raktam, amit szintén betekertem mohával. Az egy moha erdő lett, égszínkék (öntapadós fólia) háttérrel :)



Aztán van egy 100 literesem, amibe van sok mini anubias, az alján pedig műfű van, de csak a fele területen, mert most nincs annyi pénzem, hogy azt a nagy akváriumot is telepakoljam növényekkel. Gondoltam a műfű meg azért jó, mert az nem fog kidögleni, bár közé szorult egy páncélos harcsám, és megdöglött :) Na mindegy.


Az a baj, hogy a nagy akváriumhoz már bazi sok növény kéne hogy jól nézzen ki. De lassanként tele rakom.


Ebbe csak azért van műfű mert valahogy utálom ha az akvárium alja sima kavics, az nekem nem tetszik, az olyan unalmas. Sztem sokkal szebb ha akár jávai mohával, vagy műfűvel vagy igazi fűvel van leterítve az alja.



De ha veszel igazi füvet, pl nekem egy kevés ilyenem is van:

[link]

de ennek sok fény kell hogy ne sárguljon meg.


Viszont ha sok a fény, akkor meg úgy jártam, hogy nagyon sok lett a zöld algám is. Ha meg lekapcsolom a lámpát, hogy ne algásodjon az akvárium, akkor meg elsárgul a fű :) Szal ezt így nehezebb megtartani.


Viszont lehet kapni ilyen vízalatti kék neont, azt állítólag nem szereti az alga, éppen azt tesztelem, hátha jó lesz.

2010. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Falun ***** válasza:

egy kicsi akvárium is lehet nagyon szép és egy 1000 literes is lehet "csúnya".


Nem kell extrém növényeket beletenni, a vallisneria, jávai moha, anubias-ok, hólyagos vízikehely szépen fejlődik extrém tápozás és fény nélkül is.


De IDŐT MINDENKÉPPEN kell áldozni az akváriumra hogy szép legyen és a halak, növények is jól érezzék magukat.

2011. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nagyobban tágabb lehetőségeid vannak, de inkább a stabilitás a lényeg, Minél nagyobb, annál nehezebb kibillenteni, egy már jól beállt biológiai egyensúlyt. Szerintem 100 liter körül érdemes elkezdeni. Ott már van egy kisebb víztömeg ahhoz, hogy ha odafigyelsz, stabilan tudd tartani a víz paramétereket, de azért még nem kell hozzá külső szűrő, egyéb ipari mennyiségű cuccok, amikbe kezdőként nem biztos, hogy szeretnél befektetni.
2011. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Falun ***** válasza:

itt egy külső szűrő! :)

[link]

2011. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Doruss ***** válasza:

Hát, ez attól függ. Minkettőhöz sok energiát kell befektetni, meg persze pénz is kell hozzá. A kis akváriumot talán egyszerűbb és olcsóbb berendezni, de nehezebb beállítani illetve megtartani a biológiai egyensúlyt. A nagyban jól beáll a biológiai egyensúly és könnyebb fenntartani, és berendezés szempontjából több a lehetőség. Meg persze a kezdeti befektetés drágább. Amúgy, ha kezdő vagy, jobb a nagyobb akvárium. Berendezni nem könnyű, de olcsón is meg lehet oldani. Kell bele sok növény meg gyökerek, kövek.

Amúgy szerintem a dolog ízlés kérdése.

2011. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mért raknak ki ilyen régi kérdést?

Hát nézd, ezek elég nagy és profi akváriumok:

[link]

2011. júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!