Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi micro és mennyi macro...

Mennyi micro és mennyi macro tápot adagoljak az akváriumba?

Figyelt kérdés

Az akvárium 128liter,sok hal,sok növény.növényekből: kettő közepes méretű anubias, egy nagy Limnophila sesiliflora, Sagittaria subulata, Hydrocotyle tripartita sp. Japan, Cryptocoryne willisii, Cryptocoryne tropica, Limnobium laevigatum, valamilyen igénytelenebb Echinodorus faj,Cryptocoryne balansae.

Most jelenleg a tápokat úgy adagolom, hogy minden nap Tropical Fish-ből nap 1 pumba Planter és 2 pumpa macro.+ hetente 10ml easy-life Kalium-potassium. Jó ez így?



#akvárium #akvarisztika #akváium tápozása #128liter #halas akvárium #micro és macro táp
márc. 30. 21:24
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Első ránézésre szerintem sokat adsz mindenből. Mármint “sok hal” mellé napi 2 pumpa macro és napi Planter mellé még heti 10 ml Easy Life? Úgy értem gondolom nem csak egy fél marék törpe razbóra van, plusz a legtöbb növény nem tűnik túl igényes fajtának.


DE! végső soron bármi is van “papíron” az a lényeg ,hogy milyenek a növények illetve hogyan aránylanak az algákkal. Ha minimális alganövekedés mellett rendben vannak a növények akkor nem kell változtass. Ha valami bajuk van/ valamelyik alga elszaporodott akkor ki kell deríteni mi okozhatja s célirányosan változtatni.

Láttam olyan eseteket ahol az illetőnek bár jól működött minden, de papíron nem találtak a számok. Változtatott s végül papíron jók voltak az értékek, de a növényeknek minden bajuk lett. Másnál meg ennek az ellenkezőre történt.

márc. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szumik vannak(zöld,csíkos,arany),két anci, neonok, 3 sziámi ormányosmárna.

Egy növényfajt ki hagytam és ez nem fejlődik a legjobban: MICROSORIUM PTEROPUS WINDELOV, barnás kicsi lukak vannak a levelein és nagyon algásak a levelek tetejei, nem tudom milyen alga, ilyen kicsi rövid sűrű szőrök.

Néhol van alga az akváriumban, egy-egy levelen de inkább az akvárium talaján az üveg nél van, de ezt le szoktam időnként kaparni, meg az akvárium üvegén mindenhol.

márc. 31. 12:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
márc. 31. 12:46
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Gondolom ecsetalga és pontalga lehet, a hiánytünete meg talán kálium vagy nitrát hiány. Ami nem feltétlenül jelenti azt ,hogy abból van kevés. Könnyen lehet ,hogy valami másból van s emiatt mást sem tud felvenni (Liebig elv). S lehet eleve nem is az a baja amit tippeltem.

Őszintén olykor még képeken látva sem egyszerű megmondani mi lehet a gond. Ezért tudom ajánlani Facebook-on a Növényes Akvaristák Közössége csoportot, ott sokkal szakszerűbben tudnak segíteni.

márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Szóval akkor vegyem le a macro és a microt is, meg a Easy life-ot is?Még annyi hogy szerintem sok a világítás mert 2x24w+4x24w lámpa megy.E miatt lehet az algásodás?
márc. 31. 17:42
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Tehát 6x24w világítás? Biztos ,hogy 128 literes az akva s nem inkább 182 literes vagy 1280 literes? Ez több mint 1 w/l, high tech akváknál szokott ilyesmi lenni, de ott sem crypto-k meg ambúlia fölött. Ez szerintem rengeteg fény, nem látom miért kellene ennyi. Esetleg ha felszínen és felszín felett dús dzsungel van s alulra fele jut le akkor esetleg kellhet ennyi.


Talán így is összehozható egy jó rendszer, csak ezt-azt kell módosítani. Első blikkre kb mindent lehetne felezni, de nem akarok vaktában lövöldözni mert lehet ezzel meg rosszabbat csinálnál. Az említett csoportba írd ki az adatokat s esetleg csatolj képet is s hátha ott tudnak konkrétabb tanácsot adni.

márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon közönöm szépen! Már azzal előrébb vagyok hogy mondtad a felezést és hogy mondtad a másik csoportot :). Mindenképpen fel keresem.(biztos hogy 128 literes mert80*40*40)
márc. 31. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!