Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márványsügér nemének megkülönb...

Márványsügér nemének megkülönböztetése?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom a márványsügéreket megkülönböztetni?Valami különbség csak van a két nem között?
2010. nov. 24. 13:22
 1/5 Frontosa ***** válasza:

Kifejezetten nehéz őket megkülönböztetni. Kis korban szinte lehetetlen, 4-5 centis korukban már valamicskét látható: a hasúszók a hímeknél egyben vannak, míg a nőstényeknél a 2 hasúszó elkülönül, de nem minden alfajnál! Szóval nem egyszerű.

Nagy méretűek, ezért legalább 300-500 literes akváriumot igényelnek. Javaslom, hogy vegyél 6-8 db-ot és majd kiválnak a párok. Lapos felületekre ikráznak, rakj palát, vagy lapos köveket az akváriumba.

Üdv,

2010. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Így van, a hasúszó osztottságáról lehet felismerni a nemeket.Ugye tudod, hogy egy 30-35cm-es halról beszélünk? Egy pár tartásához is,500literes akvárium kell,túlméretezett külső szűrővel.
2010. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Igen tisztában vagyok azzal hogy nagy helyet igényelnek de olyan szépek hogy megéri!:D

Csak sose tudtam megkülönböztetni őket de majd figyelgetem most már!Köszike szépen

2010. nov. 25. 09:52
 4/5 Frontosa ***** válasza:

Anyagilag nem lesz semmi, csak 1 db. külső szűrő 40000 hozzá. És kell még mellé kiegészítő szűrés is Pl. 2db belső szűrő és még sok-sok minden. Évekkel ezelőtt nekem is voltak Márványsügereim, és kifejezetten intelligens és szerethető halak. Ha pénzt és időt is tudsz rá áldozni, akkor szurkolok és kívánom hogy legyen benne sok örömöd.

Üdv,

2010. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát én tudok olcsón belső és külső szűrőket,meg eledelt is nagy mennyiségeben veszem mert úgy olcsóbb.Nem feltétlenül pénz kérdése inkább kapcsolatoké.De én is nagyon szeretem a kis márvány sügimet ahhoz keresek csajszikat.Sajnos most egyedül van mert csak ő volt egyedül már ott ahonnan vettem!Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 26. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!