Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a guppijaim?

Miért pusztulnak a guppijaim?

Figyelt kérdés
Segítsetek!Nemrég elkezdtek pusztulni a guppik, kicsik és nagyok is.A legelső tünet az uszonyok szakadozottsága, ilyenkor a hal még úszkál,eszik és úgy tűnik hogy jól érzi magát.Majd miután az uszonya még csúnyább lesz a guppi már csak pihen, egész nap a vízfelszín közelében van,de nincs szapora kopoltyúmozgás.Állandó 24 fok megvan,szűrés,levegőztetés,és világítás is.Jelenleg 5-6 nőstény guppi "pihen" az egyik sarokban és 4-5 hím guppinak szakadozott a farka.
2010. nov. 28. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az nem ártana hogyha 24C nál 1-2C-al fokozatosan emelkedne vizük hőmérséklete. Másfajta betegséget nem látsz csak az uszonyszakadozást? Hány hímet és hány nőstényt tartassz akváriumomdban?
2010. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha válaszolsz megpróbálok felállitani egy diagnosztikát hogy mitől lehetnek ezek a bajok.
2010. nov. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
jujuj... valószínű hogy uszonyrothadás lesz a bajuk. Próbáld meg gyorsfürdőbe rakni őket, vagy esetleg az akvárium vizébe tegyél neomagnolt vagy sőt inkább rakj a vízbe jódmentes sót az általában jó szokott lenni az elevenszülőknek remélem meggyógyulnak...:)
2010. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még a zavart úszást látom.Általában a beteg halak a vízfelszín közelébe igyekszenek.Sőt igen, ahogy így elnézem az összes látszólag beteg guppi a vízfelszín közelében van.Hát kb 20-25 a hímek és ugyancsak 20-25 a nőstények száma.Mostanában elmaradt a vízcsere az akváriumban.Lehet hogy ez is a kiváltó ok ? Itt egy kép a halakról hátha segít valamit : [link]
2010. nov. 28. 19:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

50 halad van? Mekkora akváriumban?

Uszonyrothadás lesz, lehet h még egy kis hasvízkórt is bekaptak...

Megoldás: víz hőmérsékletékek fokozatos emelése 26-27 fokra, víz sózása (10 literenként 1 csapott kanál jódmentes só, előtte egy kis akváriumvízben jól feloldod) vagy veszel gyógyszert (JBL Ektol Fluid vagy Sera Costapur) vagy malachitzöld Trypaflavinnal kombinálva, de ezt nem ajánlom ha nem értesz annyira hozzá (gondolom nem mert különben nem kérdeznél), parakill is jó még bár én azt nagyon nem használnám mert nagyon erős...vagy Ektol Fluid-ot vagy Costapurt használnék a helyedben, valamint a hőfok emelését és a sózást.

2010. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
110 literes az aksi.Még szerencse hogy van más megoldás is nem csak a gyógyszer.Nem vagyok a különféle gyógyszerek híve.Megpróbálom a sózást és a hőfokemelést és ha nem jön be akkor utána marad a gyógyszeres kezelés.Egyébként nem árt egyik halamnak sem a sózás ? AZ eddigi válaszokat meg köszönöm.
2010. nov. 28. 20:06
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
A diagnosztikát felállitottam. Betegség: Enyhe hasvízkor, enyhe gerincferdülés, uszonycsonkadás,rothadás- Sok ilyen guppyval találkoztam már többek közt nekem is volt egy jó pár ilyen fajta betegségű guppym. Sajnos nem sok esélyed van arra hogy a guppijaid a betegséget túl fogják élni... Ahoz hogy kikerüld ezt a betegséget a jövőben ahoz mindenképpen hetente végezz 30%-os részleges vizcserét + a hőmérsékleten fokozatosan emelj 1-2C-ot. Most a betegség gyógyitására már sajnos nem sok esélyed van. Azt tudod csinálni hogy a hőmérsékletet fokozatosan 1-2C-al emeled, és a vizüket lecseréled minnél hamarabb, majd a vizcsere után "Sera OMNIPUR" vagy "NEPTUN METILÉNKÉK" fertőtlenitőszert használj. A viz csere úgy történjen meg hogy 1napig pihentetett, álott, szobahőmérsékletű vizzel cseréled le. Remélem meggyógyulnak
2010. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Ha további kérdésed van, tedd csak fel, megpróbálok válaszolni. Henrik
2010. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát én válogatnék le a helyedben, meghagynék mondjuk 4 hímet és 12-15 nőstényt.

Linkelek neked egy oldalt, ott nagyon jól leírja a gyógyszereket és hogy milyen betegségre valók.

[link]

Itt nézz körbe. Én sem szeretek gyógyszerezni, de nekem sajnos múltkor ugyanez volt és csak az Ektol Fluid segített. Én is sózom a vizet, sügérek kimondottan szeretik és nagyon hasznos is. De mindenképp jódmentes legyen, mi vákuumsót használunk. Sajnos nekünk pusztult el pár halunk, de a többség túlélte és ki se jött rajtuk. Ami még fontos, hogy pár napig ne etess, nem fognak meghalni éhen. :)

Valamint nézz még utána pontosabban a hasvízkórnak és az uszonyrothadásnak.

2010. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget !

Nem értem hogy miért ütötte fel a fejét ez a betegség.A másik akváriumban semmi baja guppiknak.

2010. nov. 28. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!