Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csak a guppijaim pusztul...

Miért csak a guppijaim pusztulnak sorra?

Figyelt kérdés

rendszeresen karbantartott társas aksimban furcsa jelenség figyelhető meg.heti20%vízcsere antiklórral, fertőtlenitőkkel, aljzattakarítás, tápanyagozássokkal

neonok, izzófényüek ,tetrák fekete neonok + guppi csapat volt együtt .a nöstények ,és a hímek egymás után dobták fel a bélést a viztetőre, ponytlazacok azóta is vidáman vannak. ugyan akkor az ivadék nevelőben is meg figyelhető ,h csak a guppik nem birják (mollik, szifok szép számmal vannak )azok szülei másik akiban tartva. segítséget kössz!


2009. júl. 15. 16:35
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Azt, hogy miért csak a guppik, nem tudom. De ha döglenek, akkor nyilván valami nagy baj van.Részleges vízcsere, fertőtlenítő, ismét vízcsere.Figyeld meg a viselkedésüket hátha látsz még valamit.
2009. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez érdekes furcsa olvasni másnál is, de nekem is ez a gondom. Van egy 200L-es akváriumom. Sorra pusztulnak a guppik. Karban tartom a vizet,erös szürö,levegöztetö van. Mi lehet a gond?
2009. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Nehéz erre magyarázatot találni, de ha leírnátok a viselkedésüket? Van e valami tünet? Nem sok véletlenül a vegyszer, növénytáp, nem lúgos nagyon a víz? Csak találgatni tudok.A vízkezelőt jól használjátok, azt sem jó állás nélkül hirtelen használni.Javasolnám a SERA Aquatan használatát.
2009. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a vizem fele iható forrás víz a másik fele csap 2napig álldogál antiklórral így cserélem már egy ídeje még nem volt eddig gondom. növénytáp 80l vízhez csak 50-nek elegendő . a halacskák 1.nap még békésen usziznak 2.nap farokkal lefelé erőlködnek és még aznap átusznak a boldog vízekre . teljesen váratlanul több napos kiesésekkel fordul elő. az ivadék nevelőmben szintén ez a helyzet. a3. aksim ugyanígy kezelve gondtalan (mollik,szifok,titteyak,zebrák ) segítségeteket köszönöm
2009. júl. 24. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem semmi tünet nincs rá. Semmi elöjel. Ezért sem értem. Én is Sera Aquatan-t használok. Mégis meghalt azota 3 halam reggelre. Nincs rajtam harapás nyom se..tipp?
2009. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:

Sokat gondolkodtam a problémátokon, de igazán nem tudok mit mondani.Úgy tűnik a leírtak alapján, hogy a víz rendben van. Egy valamit még leírók, ami talán segíthet.Ezeket a kis halakat a hozzá nem értő tenyésztők, agyontenyésztik. Ez azt jelenti, hogy a beltenyésztés által( szülő-utód testvér-testvér) többszöri keresztezése révén, szeretnék a színváltozatot fenntartani.Ez hosszú távon, legyengült immunrendszerű halakat eredményez.Az erre utaló jelek a meggörbült, torz gerinc,és az öröklődő UN

úszóhólyag torzulás, PL a farokkal lefelé úszás. Lehet, hogy a ti esetetekben is ez az ok. Soha ne vegyetek ugyanarról a helyről, párban halat, ha szaporítani szeretnétek.Így elkerülitek egy ideig a beltenyésztést, ill kiszűrhető, hogy melyik kereskedő árul legyengült állatokat. Sajnos ezen kívül nem tudok mit mondani SN.

2009. aug. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!