Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ma voltunk egy díszhalboltban,s az eladó azt mondta,hogy néha sózza az édesvízi akváriumokat.S emellett,ha vásárolunk halakat,mielőtt betesszük a saját aksinkba,tegyünk a halas zacskóba egy kis sót,pár percre.Ezáltal állítólag strapabíróbbak lesznek a halaink.
2010. dec. 3. 22:03
1 2
 11/12 Salx Narval ***** válasza:
Kedves Platypus, természetesen neked is igazad van.Nem is érdemes ezeken a dolgokon vitatkozni, mert ahány akvárium annyi helyzet és mi akvaristák is más-más módszereket alkalmazunk.Az sem mindegy, hogy egy kezdőnek, vagy haladónak adunk e tanácsot, mert ami nálunk működik, az esetleg nála rosszul végződhet, hiszen nincs még gyakorlati tapasztalata.Igaz amit stresszről írsz, de ez szintén csak a kezdő akvaristákra vonatkozik, mert egy megfelelően kezelt akváriumban a halat pozitív hatások kell, hogy érjék a bolti viszonyokhoz képest, ami szinte 1-2 óra terepszemle után, azonnal észrevehető az új halak viselkedésén.Az már elég nagy gond, ha stresszt okoz az új hely és itt első sorban a karantén akváriumról beszélek, ahová kerülniük kellene első lépésként a halaknak.Abban viszont 100%-ig igazad van, hogy kellő tapasztalat nélkül, jobb ha nem vegyészkedik senki.Tulajdon képen csak arra szerettem volna utalni, hogy nem a só miatt stresszesek a halak, ha azok, hanem sajnos az adott és valószínűleg nem megfelelő körülmények és vízminőség miatt.Amúgy neves akvaristák is eltérő véleményen vannak, a sózást illetően.Én régóta használom,( 30 éve ) de számtalan gyönyörű és jól működő akváriumot láttam már, ahol egyáltalán nem használták, döntse el mindenki maga,nem ezen áll, vagy bukik a dolog.Sok sikert mindenkinek, ehhez a szép hobbihoz.
2010. dec. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 5. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!