Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szőlőtőkémmel mi lehet a gond?

A szőlőtőkémmel mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kb. egy hete kész lett a szőlőtőkém áztattam sós vízben kifőztem stb. eddig 2 szer kellett kivennem lemosni mert valamilyen átlátszó nyálka vonja be mindig mi lehet ez a nyálka és hogyan bírom megszüntetni?

Válaszokat előre is köszi!


2010. dec. 9. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez vagy valami baktérium,vagy gomba lehet.

Nem eszik le róla a halak?

Nekem egy időben feltűnt hasonló nyálka mint amit te leírtál az akváriumomban de pár nap alatt megették az ancik és az almacsigák és utána el is tűnt mert nem tudott olyan gyorsan nőni mint ahogy fogyott.

2010. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez gomba, nem kell megijedni tőle, természetes jelenség, meg fog szűnni.

Ahogy az előző válaszoló is írta, a halak és a csigák megeszik, ha a tieid nem, akkor ahogy csinálod vedd ki és mosd le, szivaccsal dörzsöld le róla és mehet vissza. Néhány alkalom után meg fog szűnni.

2010. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:D Hát örülök hogy nem valami más !

A halak nem eszik sajnos !

Akkor naponta át csuszatolom :D

Köszi a válaszokat!

2010. dec. 9. 12:16
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Teljesen ártalmatlan és természetes kicsapódás, a halak is szívesen eszegetik.Egy jó darabig jelentkezhet még, idővel megszűnik.Azt nem tudom, hogy gomba e vagy sem, ez a zselészerű anyag, de gondot nem okoz, ha vannak halak, csigák,garnélák a vízben.Mindegyik szívesen eszegeti, a mollym kimondottan szerette.Ha viszont szürkésfehér penészes lepedék jelenne meg, akkor ki kell venni és le kell alaposan dörzsölni, ezután mindjárt vissza is teheted.
2010. dec. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az enyémek nem eszik :( naponta 1x lemosom átdörzsölöm Köszi a választ :D
2010. dec. 9. 16:44
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ahogy jónak látod, bajt nem csinálsz vele, ha lemosod.Hát úgy látszik a halaknak is más-más az ízlése.:D
2010. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:D
2010. dec. 9. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!