Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Venni fogok red cherry garnélá...

Venni fogok red cherry garnélákat (10 db-ot), csak az a gond, hogy nincs akváriumom. Hogyan tudnám őket tartani?

Figyelt kérdés
Venni fogok red cherry garnélákat (10 db-ot), csak az a gond, hogy nincs akváriumom... Hogyan tudnám őket tartani?
2010. dec. 13. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Előbb, utóbb be kéne szerezned egyet. Ha betudnál akkor mikorra? (először válaszolj, aztán okoskodunk valamit)
2010. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Már bocsi,de hogy akarsz egy vízi élőlényt tartani ha nincs is aksid?O.o

A kádban vagy a wc csészében??esetleg műanyag dobozban...Vegyél legalább egy 10 literes aksit annyi már elég nekik és csak akkor szerezd be őket.

2010. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
Tarthatod őket diszperzites vödörben, lavórban vagy műanyag hordóban is, csak egyrészt nem fogsz látni semmit a garnéláidból, másrészt úgyis be kell szerezned némi felszerelést hozzá. Szükséged lesz legalább egy légpumpára+szivacsszűrőre, vagy egy belső szűrőre, meg világításra a növényeknek mert a garnéla a sűrű gazban boldog. Akkor meg már igazán rászánhatsz 1-2000 Ft-ot egy kisebb használt akváriumra.
2010. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Miért veszed meg őket, ha nincsen helyed a tartásukra? Egy víztiszta vödör megteszi ideiglenesen, de abban fölösleges tartani, nem is látod őket. Azt tudod, hogy szűrőre, levegőztetőre, növényzetre, búvóhelyre, aljzatra is szükség van? Előbb az alapfeltételeket biztosítsd, utána vegyél ÉLŐLÉNYEKET!
2010. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy az akvárium berendezése után ajánlott várni egy hónapot, mielőtt egyáltalán a garnélák belekerülnének.
2010. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapig egy 10 literesbe tartottam őket, levegőztető és szűrő nélkül.


Viszont volt benne egy vasfa, egy kis jávai moha, pár szál hínár, egy kis békalencse, meg fölötte egy lámpa.

Ez ilyen nano akvárium volt. És jól nézett ki.


Aztán ezek ott elkezdtek szaporodni.

2 hónap alatt 6db Red Cherryből lett így 30db nálam.


A vizet se sűrűn cseréltem, mert nehéz. Könnyen beszívtam a Redeket a csőbe. Aztán kötöttem hajgumival egy kis darab szunyoghálót a leszívó cső végére és akkor úgy jobb lett. Előtte harisnyával is próbálkoztam de az túl sűrű volt, akkor meg nem szívta a vizet se a cső, meg a koszt se, szóval a szunyogháló a nyerő.



De talán rakhatod egy 5 literes befőttes üvegbe is, ezek úgy se tudják hol vannak, nem olyan okosak.

2010. dec. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, szíved joga, hogy kísértsd a sorsot, de azért másnak nem kéne ajánlgatni. Neked szerencséd volt, de amit műveltél, abba könnyen bele is halhattak volna. Egy ennyire kicsi, szűrés és levegőztetés nélküli akváriumban már 2 szem fölösleges kajától, kicsit jobban elszaporodó növényektől vagy a vízcsere pár nappal tovább hanyagolásától is kitörhet a katasztrófa. A garnéla valóban nem egy okos állat, nem stresszeli magát hülyére egy kis helyen, viszont eléggé érzékeny a víz ammónia és nitráttartalmára. 5 literben akvarizálni pedig már külön művészet. Kezdőknek nagyon nem ajánlott.
2010. dec. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor vegyen a kérdező egy 20 literes akváriumot,

azt kb 2ezerért lehet kapni, csak jobb mint egy műanyag vödör.

2010. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mostmár mindegy, nem vettem meg őket, túllicitáltak vaterán :D:D
2010. dec. 14. 13:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is most fogok venni 10db RC-t, de nekik már kész az akvárium. Ma töltöm fel vízzel, aztán majd mennek bele ők.
2010. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!