Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég írtam ide kérdést,...

Nemrég írtam ide kérdést, most megint aggódom, két másik halam is ugyanabban haldoklik és szenved, de nem tudom mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Egy már kimúlott, nem szeretném, ha még két guppim látná kárát a hozzá nem értésemnek: szóval a víz felszíne alatt mozdulatlanul lebegnek, és a szemük feketéje az egész szemgolyót ellepi, vagyis fekete a szemük. Ennyi az össz tünet ,amit észlelek. Így volt előző guppimnál is, egy nap múlva a földön fetrengett és kimúlt...
2010. dec. 15. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a vízparaméterekkel, esetleg hőmérséklettel van hatalmas probléma. Ez mérgezés tünete szerintem. Csinálsz rendszeresen 30% vízcserét (pihentetett, az akvárium vizével azonos hőfokú vízzel)? Hány fokos a víz? Van szűrés, levegőztetés? Nem lehet mérgező dolog az akváriumban (festett aljzat, fém vagy műanyag dísztárgyak, kagylók, mészkő)? Mivel és milyen gyakran etetsz? Mennyit? Használsz valamilyen tisztítószert az akváriumhoz, a vízcserés vödörhöz, akármihez? Mekkora az akvárium?
2010. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
112 literes aksink van, benne 10 szivárványos guppi, 7 platti, három házmesterharcsa , két algaevőharcsa . Valamely halak már szaporodtak is, először 5, majd most 3 pici hallal van többünk a felsoroltakon kívül. Élő vízinövények vannak az akváriumban, egy műgyantás dekoráció, egy mészkőszikla (szerintem mészkő) bújócskázni, és egy műkorall (nagyon szerenek bújócskázni benne, meg a csigák is ott szaporodnak ) . Az akváriumot kb. 2 hete telepítettük halakkal, előtte egy hétig készítettük elő a vizet.Mindig teszteljük a vizet, semmi gáz nincs vele. Picit magas volt a PH meg a keménység, de az első vízcserénél (darakór után) ioncserélt vízzel feljavítottuk a vízminőséget. Csak Sera termékeket vettünk, növénytápot, CO2 tabit, halvitamint, laptápot, mixgranulátum tápot, fagyasztott tápot, a harcsáknak algatabit. Igazából ötletem sincs, mi lehet a gond.
2010. dec. 15. 20:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztítószert soha sem használunk, az akvárium falát is csak tiszta wc papírral töröltem meg a vízcserénél. A kimúlt negyedik harcsánk fején lévő fekélyére pedig antibakteriális tablettát használtunk, most nem jut eszembe a neve. Miután kimúlt a hal, meg egyébként is gyógyszer után két nappal ismét vízcsere volt.
2010. dec. 15. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a mészkövet és a korallt azonnal vedd ki, nem véletlenül nem használják (sőt tiltják) trópusi halas akváriumban őket. Utána csinálj részleges vízcserét, hátha attól magukhoz térnek. Biztos, hogy valamilyen vízparaméterrel van baj, valami mérgezi őket, ez annak a tünete. Esetleg a műgyanta, hát, az biztos, hogy használható akváriumban, de nem tudom, hogy minden fajta-e, epoxigyantából tudom például, hogy van ami mérgező. Ha akvarisztikai boltban vetted, akkor nem lehet baja, ha te gyártottad akkor előfordulhat, hogy nem a megfelelőt választottad. Mindenesetre vegyél ki mindent, ami gyanús lehet és várj, hogy javul-e a helyzet. Persze nem egyből, napok alatt.
2010. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még esetleg bélgyulladás is lehet, az is okozhat sötétedést és a földön fekvést. De ez esetben a gyomrán is látnod kell, hogy duzzadt. Mindenesetre a kezelése a koplalás, jót szokott tenni a halaknak egy hét kaja nélkül ilyen esetben.
2010. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!