Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat raknátok egy...

Milyen halakat raknátok egy 125l akváriumba?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsisgból kérdem hogy ki mit rakna bele:)
2010. dec. 30. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én most éppen aranyhalat telepítettem édesapámnak, mert a nappaliban viszonylag hűvös van (20 fok), így praktikusabbnak tűnt ez, mint fűteni ezerrel.

Nálam elevenszülők vannak garnélákkal 70 literben, ha nagyobb helyem lenne, akkor 2 fajta rajhalat tartanék (mondjuk neon és petitella), és néhány nagyobb testűt, mondjuk 3 gurámit, vagy egy bettát.

2010. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

szia!


tesómnak is 125l akváriumban van/volt 2 Papagájsügér. Amik mellesleg most eladók is:P Most vett egy 200l-est, de békés halakat szeretne bele!


A kérdésedre válaszolva ha nekem lenne akváriumom, én neonosat csinálnék, vagy paradicsomhalasat, vagy sügéreset!


22L

2010. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Aranyhal semmi képen...

Amire én gondoltam:(remélem jó így)

1 hím betta(Sziámi harcoshal)

5 neonhal

5 guppi

5 black molly

2 algaevő

2010. dec. 30. 14:25
 4/22 anonim ***** válasza:

14:24 vagyok

De a legnagyobb vágyam egy Ramirezi-s akvárium lenne, de eléggé kényes halak:(


Volt már Diszkoszhalas akváriumom régen, de őket nem bírtam megtartani sajnos, hiába segített bátyám, nem sikerült:(

2010. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

hát én is inkább békés halakra vágyom:)

Sügérekből nekem a delfinsügér tetszik ,csak hát nagy helyet igényel:) [link]

2010. dec. 30. 14:32
 6/22 anonim ***** válasza:

megint én vagyok!

Igen nagyon szépek, csak hát elég agresszívak, meg túrják az akváriumot. Hiába rendezed be gyönyörűen, ők aztán át pakolják neked:)


A harcoshal jó ötlet, nagyon szépek a hímek.

Mondjuk lehetne egy Betta, meg neonok.

Algaevő mindenképp legyen majd.

Még ami eszembe jutott a Vitorlás tetszik?

2010. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Sügéres van nekünk, 300 literes, meg több nevelő. Ha békés halat akartok, akkor ne sügért :)

A te felállásod jó, de:

- hím helyett nőstény betta

- neonhalból mehet 15 is, sőt, 5 nagyon kevés

- guppit lehet, hogy kihagynám, de végül is mehet, de nagyon fognak szaporodni arra számíts

- black molly nagyobb helyet igényel, 150 literes kellene, abba tehetnél 10 halat, de végül is 6-8 szerintem mehet bele

- algaevő oké

2010. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Vitorlásnak is 2-nek már 150 literes kellene, és csak akkor teheted össze kicsikkel, ha együtt nőnek fel. Nem igazán jó ötlet szerintem.
2010. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

nem tudom, lehet, hogy igaza van annak aki írta, hogy nem jó a vitorlás.

De viszont bátyám egyszer vett egy bazi nagy vitorlást még régen, és nem bántott senkit, őt se bántotta senki.

2010. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Lehet azért, mert egyedül volt. Mivel sügérek, nem igazán békés fajta. Territorális viselkedésűek, vagyis saját területet foglalnak el az akváriumban, ahová a többi halat nem igazán engedik. Ezért nem ajánlatos kis helyen, sok hallal tartani, főleg félénk halakkal.
2010. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!