Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat raknátok egy...

Milyen halakat raknátok egy 125l akváriumba?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsisgból kérdem hogy ki mit rakna bele:)
2010. dec. 30. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

jaaa én nem is azt mondtam, hogy a sügérekhez rakja a vitorlást:)

az kellene még, szét is szaggatnák abban a másodpercben:S

2010. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én se azt mondtam, hogy a sügérekhez rakja. Hanem azt, hogy a vitorlás az sügér. :)
2010. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

oké akkor végre megértettük egymást:D

Igen sügéralakú a vitorlás, de talán mégsem annyira agresszív én úgy gondolom, aztán lehet tévedek:P

2010. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

guppit mindenképp rakok bele már van 1 pár egy kis akváriumba és nem szeretném kihagyni öket:)Azért gondoltam hogy hozzájuk veszek még 2-3db guppit. Többet nem mert nagyon ugy néz ki hogy lassan lesznek kicsik.:)

Vitorláshalra gondoltam de én is ugy hallottam hogy agressziv, meg azért pár literrel még is több helyet igényelne.:)

Sziámiharcoshalból miért nőstényt?Én inkább a hímnél maradnék..

Amugy köszönöm a gyors válaszokat:)

2010. dec. 30. 15:02
 15/22 anonim ***** válasza:

Nah jobban utána néztem. 100 literre lehet 1 pár vitorlást tenni. Szóval akkor vehetsz 1 hím és 1 nőstény vitorláshalat, legyenek kicsik még. És vegyél mellé neonokat, pontylazacokat, kisebb bölcsőszájú halakkal is elvan, azt olvastam (diszhal.info-n). Azon az oldalon nézd meg melyik halaknak milyenek az igényei, és az alapján válogass mellé még a neonokon kívül 2-3 fajt. Mondjuk én tennék akkor:

- 2 vitorlás

- 15 neonhal

- 2 anci

- 6-8 baltahasú lazac, nagyon aranyosak, viccesek

- 8 fekete tetra


Tehetsz még mondjuk 6 páncélosharcsát is az aljzat tisztítására az ancikon kívül. :)

2010. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
és a vitorlás meg a sziámi harcoshal megférnek egymás mellet?féltem ám öket nem akarom hogy egymást gyilkolásszák:(
2010. dec. 30. 15:10
 17/22 Frontosa ***** válasza:

Én a helyedben kisebb testű rajhalakat raknék bele (pl. neonon, páncélos harcsák, razbórák, kisebb elevenszülők, dániók). 2-3 faj, fajonként több egyed. Pl. 6-8 páncélosharcsa, 15-20 neon, 8-10 zebradánió.

Velük a betta is megfér.

Vitorlás nem közéjük való.

Delfinsügér 300 liter alatt szóba sem jöhet.


Üdv,

2010. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én nem szenvednék vitorlással, bár ekkora helyen elvan egy pár, de ahogy mondták, sügérekről van szó, az ideális hely 200 liter felett lenne, ráadásul párválasztóak, tehát nem is jó 2 db, legalább 6 az ideális.


A te alapelképzelésed tetszik: a betta, guppi, molly és neon, de neonból nem elég az 5, legyen minimum 10. A betta viszont kiszámíthatatlan, van, amelyik jól tűri a guppikat, van, amelyik támadja őket. Dús növényesítéssel viszont jók az esélyek egy békés akváriumra. Mollyból pedig ne feltétlenül black-et vegyél, mert nagyon érzékenyek, nekem dalmatáim vannak, nagyon szépek (google) és könnyebben tarthatóak.

2010. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

kitaláltam:)

1 sziámi harcoshal (hím meg lehet egy nőstény is)

10 neonhal

5 guppi (szerintem lesznek kis guppiaim ugyhogy azért nem irok többet:)

6-7 dalmata molly

2 algaevő


szerintem ennyi:)Mást már ne zsufoljak közéjük igaz?:)

2010. dec. 30. 16:09
 20/22 A kérdező kommentje:
még valami ha nem találok dalmata molly-t akkor még milyen fajta mollyt tudsz ajánlani a black helyett?
2010. dec. 30. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!