Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan segítsek rajta?

Hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés
Egy mollym nem jól van, haldoklik talán. Fogalmam sincs miért, napok óta furcsán viselkedik, csak a kavicson fekszik, olykor már az oldalán. Aztán meg hirtelen mintha rakétából lőnék, úszik örült módon, míg elakad a növényben. Most is fennakadt, nagyon rossz látvány, szinte vegetál. Azt hittem nem éri meg a reggelt.Hogyan segítsem meg? Van valami kíméletes módszer? Nagyon rossz nézni szegényt, sajnálom:(
2011. jan. 5. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban menthetetlennek tűnik. A legkíméletesebb módszer, ha jég közé, jeges vízbe helyezed. Pillanatokon belül kómába esik, leállnak a szervei és elpusztul. Fájdalommentes, humánus módszer ilyen esetekben. Sajnálom.
2011. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
40%
a farkától fogva oda szokták ütni egy kemény tárgyhoz 1 mp alatt halott .de a murr válasza is jó .nem szabad hagyni hogy tovább kínlódjon
2011. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudtam kivenni! Amikor a kanállal közeledtem elúszott, de úgy úszik, hogy a tengelye körül is forog meg oldalt a testén, nagyon ijesztő! Szákkal se tudtam elkapni, ha ilyen fürge van rá esély, hogy meggyógyul?
2011. jan. 5. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a harcsám pusztult el így: forogva úszott, aztán pár órán belül az akvárium alján találtam oldalára fekve. Szerintem nincs esély.
2011. jan. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!