Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha látok gazdátl...

Mit csináljak ha látok gazdátlan kutyát, hogy segítsek rajta ha nincs semmilyen nyakörv rajta?

Figyelt kérdés
Két lehet ilyenkor felhívni aki befogadja és felkutatja a gazdáját?
2011. jan. 12. 11:42
 1/8 kisnita ***** válasza:
100%

senkit sajnos. vagy hazaviszed, rendbe teszed, elviszed orvoshoz, esetleg nézetsz benne chipet hátha van és akkor az alapján meg tudod keresni a gazdit ha nincs akkor adsz fel hirdetést hogy találtál egy kutyát várod a gazdi jelentkezését. Vagy beviszed egy menhelyre ahol nagy valószínűséggel nem fogadják a telt ház miatt. A 3. lehetőség, hogy megtartod. De nem tarthatsz meg minden kóbor, befogadott állatot sajnos. :S

Én is találtam nem egy kutyát volt amit megtartottam és volt aminek kerestem új gazdit, menhelyre sosem adtam be egyet sem.

Most is van egy kis tacskó akit ősszel fogadtam be, eddig kerestem az új gazdiját, de mivel senki nem jelentkezett érte elkezdtem hirdetni hogy új gazdit keresek neki.

Mást sajnos te se tudsz tenni kivéve ha nagyon gazdag vagy és megteheted, hogy sok sok kóbor állatot hazaviszel és gondoskodsz róluk. De ennyi erővel akkor már menhelyt is nyithatnál :D

2011. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

DE nem tudok vmi menhelyt felhívni?? Inkább menhely minthogy elüsse az autó.

Befogadni meg nem tudom.

2011. jan. 12. 12:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem volna kóbor, ha ilyen egyszerű volna, hogy csak egy telefon volna... de nincs senki, akinek kell. Menhelyek meg teltház*2 kutyával futak. Vagy bevállalod magad, vagy otthagyod magának, ennyi a szomorú történet.
2011. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


bejelented itt

2011. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ebrendészetnek is bejelentheted, azoknak kötelességük kimenni és befogni a kutyát, de ugye tudjuk, hogy az ilyen kutyáknak végül mi a sorsuk...
2011. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Befogod a kutyát, betelefonálsz egy menhelyre, hogy tudják-e fogadni, és beviszed. Ennyi. Minél hamarabb cselekedj, lehet hogy amire kiér az ebrendészet, már elütik..
2011. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Megteheted azt is , hogy egy nagyobb menhelyre beviszed személyesen. Nagyobb a valószínűsége, hogy befogadják.Mert ha előbb telefonálsz akkor könnyebben leráznak.
2011. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!