Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parakillel kezelt akváriumban...

Parakillel kezelt akváriumban mennyi eséllyel maradnak meg az "újdonszült" Mollyk?

Figyelt kérdés

Másfél hete vannak az új (de bejáratott!)akváriumunkban halak. Azóta már több kérdésre kaptam választ tőletek.

Ma reggelre a három neonhalon pár helyen, jellegzetes "búzadara" pötty jelentkezett. Parakill Turbót javasoltak a szakboltban, 54l-es akváriumba, az egész, 50 literre való oldatot. Bár a mi akváriumunkban, félek nem volt 50 liter víz (10 centi hiányzik a tetejéig).

29 fokra kellett vennem a hőmérsékletet. Megtörtént.

Estére az egyik kis molly lány megszült. Ugye nem maradnak meg? A kezelést helyesen csináltam? A már látványosan beteg halak felgyógyulnak?

Három hét múlva javasolták a kezelés ismétlését,nem sok ez?

Köszönöm a válaszokat és kérem vegyétek figyelembe tanácsadáskor (tisztelet a kivételnek!), hogy sokan vagyunk teljesen kezdő, de ugyanakkor nagyon is felelőségteljes állatbarátok...csupán most kezdtük, ezért fordulunk hozzátok.Köszönöm: Klara


2011. jan. 7. 22:14
1 2
 11/11 Salx Narval ***** válasza:
Én is elnézést kérek a kérdezőtől.Ha így döntöttél akkor 4-5 naponta tedd át a halakat egyik akváriumból a másikba. Lehet, hogy egy kicsit stresszeli őket, de így halak nélkül bátrabban fertőtleníthetsz, de talán még gyógyszer nélkül is elpusztulnak a bacik, gazdaállatok hiányában.Egy-egy gyorsfürdő is mehetne, Malachit zöldel.A neomagnolt jol bírja az anci is 100literhez 1db.Sok sikert a gyógyításhoz és az új aranyhalaidhoz.
2011. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!