Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes aksit lágyíthatom...

Növényes aksit lágyíthatom sima ioncserélt vízzel, olyan egy harmad arányban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 01:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Aha
2011. jan. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%
Minek kell lágyítani? A halak nem lesznek vízkövesek!
2011. jan. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én 2 flakont öntöttem a 40-es akiba.
2011. jan. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ééééértem én hogy a halak nem lesznek vízkövesek!!! :) :)

A növények miatt gondoltam erre a megoldásra. A sima csapvíznél valamivel lágyabb kellene nekik.

Tovább gondoltam a kérdést. Hetente egy 30%-os vízcserét is megoldhatok ioncserélt vízzel?

Köszi mindenkinek!

2011. jan. 9. 02:33
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A halak nem, de nekem Boraras Brigitte van, az igényli. Meg a garnéláim is szeretik.

Pl egy Yellow garnéla sima cspvízben olyan semmilyen színű, de egy lágyvizes kombóban egészen rikító citromsárga lesz.


A növények meg szintén nem szeretik a kemény vizet általában, persze az igénytelen növényeknek tökmindegy.


Egyébként az esővíz is lágyabb mint a csapvíz, és a legtöbb tó abból van :)

2011. jan. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
hát a vízcserénél például egy vödörbe öntesz 1/3 ioncseréltet és 2/3 csapvízet és azt öntöd akiba
2011. jan. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Akkor már lépek is az udvarra egy ásóval! Csinálok egy tavat...! :) A hó úgy is elolvadt, van vagy 5 fok, és az eső is esik! Mi kellhet még...?! Jaaa, természetesen egészség és térerő... :)
2011. jan. 9. 02:40
 8/22 anonim ***** válasza:
Akkor neked könnyű, de én a belváros közepén nem tudok esővizet gyűlyteni, ha kirakok az ablakba egy vödröt és leesik, az valakit fejbevág, még engem büntetnek meg :)
2011. jan. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Mondd a címet! Csomagolok Neked pet palackba! :)

Tudok még egy megoldást, ami ráadásul gazdaságos is (bár nem annyira mint az esővíz)... Tesco! :)

2011. jan. 9. 02:51
 10/22 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés! Kíváncsi lennék a véleményetekre!

Két vas-fás, mohás, "füves", két színű aljzathoz (fekete-fehér), ragasszak-e fekete hátteret?

Szerintem vagány lenne! Főleg hogy a fekete aljzat az előtér egy részében van, a fehér hátul!

2011. jan. 9. 03:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!