Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes aksit lágyíthatom...

Növényes aksit lágyíthatom sima ioncserélt vízzel, olyan egy harmad arányban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 01:57
1 2 3
 11/22 Platypus ***** válasza:

Én úgy tudom, a növényeknek nem kell lágyítani a vizet, kivéve, ha valami extrém kemény nálatok. Az átlag 15-18 NK-s csapvíz tökéletes növényes akváriumba. A vízkeménységet alkotó vegyületek alapvető tápanyagok a növények számára. Ha lágyítod a vizet, utólag tápozással kell pótolni ezek egy részét. Egyedül akkor lehet gond, ha CO2-t nem adagolsz, de erős fényed és tápozásod van, mert akkor a növények a változó keménységet használják el CO2 forrásként, és a maradék kirakódik a levelekre ronda fehér rétegben.

Ha nem lágyvizes halakat tartasz, és nem kőkemény a csapvizetek, akkor nem kell erre időt és pénzt áldoznod.

2011. jan. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Platypus ***** válasza:

[link]


Második hozzászólás, "Kemény a víz?" bekezdés. Hosszú, ezért nem másolom be.

2011. jan. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

már amelyik


pl ez bírja a csapvizet

Indiai vízicsillag -> 5-20 NK


ez már határeset:

Beckett vízikelyhe -> 3-14 NK


ez meg 2 hónap és kidöglik

Karolinai tündérhínár -> 3-6 NK

2011. jan. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Háttér:


Nézz rá hirtelen erre a képre, majd csukd be a szemed, és gondold el, hogy mit láttál rajta.


[link]



A fekete háttéren ott láttál egy fát meg szép zöld pázsitot egy dombon.


A fehér háttéren meg láttál valami világító hátteret jobb sarokban egy szűrőt, egy fát és hol a pázsit?

Szóval az úgy fel se tűnik


Nem?


Szerintem a fekete jobb.

Azon jobban érvényesül a zöld növények színe és különböző árnyalatai.

2011. jan. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Platypus ***** válasza:

Jelentem, gyerekkoromban karolinai tündérhínárt neveltem 5 literes befőttesüvegben, jóféle KEMÉNY budapesti csapvízben. Nőtt mint a dudva. Ez a faj tényleg könnyen kihal akváriumban, de a hatalmas fényigénye miatt.

[link]

Itt a leírása pl. azt írja, lágy és kemény vízben is elél. És saját tapasztalatom alapján ez tökéletesen igaz. A díszhalinfón gondolom az eredeti élőhely értékei vannak.

2011. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Háttér: Nálam fekete van, szépen kiemeli a növények zöldjét. Csak ajánlani tudom.
2011. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Pontosan a fent említettek miatt gondoltam én is a fekete háttérre!

Köszike Nektek!

2011. jan. 9. 13:37
 18/22 anonim ***** válasza:

Platypus ezek milyen hínárok?


[link]


3 féle hínár van benne:


Nekem ezek régen voltak, 0 tápozással, CO2 nélkül csapvízben. Az lett a sorsuk, hogy


A balszélső széles világoszöld hínár az kb fél évig húzta, a teteje nőtt, de közben barnult az alja.

Ronda lett, kidobtam.


Balról a második az a sötétzöldebb az megmaradt, azt kettévágtam dupláztam, és a kis darabok is nőttek.


A jobboldali részen meg van az a hínár, aminek keskenyedik és pirosodik a vége, az döglött ki először

2011. jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Platypus ***** válasza:

A finom levelűek Myriophyllumok (Sűllőhínárok), de hogy pontosan melyik fajok, azt ennyi alapján nem tudom megmondani. A zöld az talán M. heterophyllum, a piros végű valamilyen nemesített változat lesz.


A harmadik hínárod karolinai tündérhínár. A hínárok mind közül a legfényigényesebb növények, nehéz nekik ideális feltételeket összehozni. A barnuló alsó levelek tipikusak, azt jelentik, hogy erre a részre már nem jut nekik elég fény az életben maradáshoz se. Egy dús hínárbokor középső részén csak kopasz szárak vannak. A legkevésbé fényigényes ezek közül a tündérhínár.

Amíg olyan helyen laktam, ahol jött be napfény az ablakon, az ablak előtt álló akváriumban gond nélkül neveltem hínárokat (tündérhínárt és átokhínárt) csapvízben, tápozás nélkül. Gyorsan nőttek és algaproblémám se volt. Most, hogy 0.75W/liter fényt kapnak gazok és semmi nap nincs, egy hínárt se tudok életben tartani, hiába tápozok.


Visszatérve a témára: én a fekete és az alufólia háttérre esküszöm.

2011. jan. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

köszi


Még az jutott eszembe, persze lehet hogy hülyeség, szóval hogy a növény guruk azért nem lágyítják külön a vizet mert ők nyomnak bele CO2-t. (és a CO2 az is lágyítja a vizet)


Én ugyan keménységet nem mértem, csak egy digitális pH mérőm van régebben azzal mindent megmértem :)


pl megmértem egy szénsavas ásványvizet, az ph 5.0 de csak addig amíg ki nem párolgott belőle a CO2 aztán visszaállt ph 8-ra.



-------

Valahol olvastam olyat is hogy volt egy nő aki rendes virágföldbe rakott vizinövényeket szóval nem ilyen jbl, sera, ada... drága vizi tápföldbe, hanem csak sima olcsó virágföldbe, CO2 nélkül.

Azt nem írták hogy rakott bele lágyvizet, szóval mondjuk hogy nem. És ő is kirakta az ablakba a napra.

Külön világítás nélkül egy nyitott tetejű akváriumba volt neki is sok növénye, és szépek voltak azok is, és neki sem algásodott... csak nem tudom hogy mi volt a nőnek a neve hogy megmutassam a linket. Meg ott voltak képek is az akváriumáról.


Egyébként én is próbáltam ilyet, csak én biztos béna voltam, mert nekem tiszta fekete lett a víz a virágföldtől még úgy is hogy raktam rá kavicsot és tök lassan töltöttem fel nehogy összekavarodjon.

2011. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!