Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes aksit lágyíthatom...

Növényes aksit lágyíthatom sima ioncserélt vízzel, olyan egy harmad arányban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 01:57
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

halakat viszont én is raktam ablakba nyáron, mert ugye akváriumom az volt több is, csak lámpám nem volt elég.

Halakat meg akkoriban akartam több félét tartani, amik nem férek meg egymással. Mindenki azt mondja hogy ablak közelébe ne rakjunk akváriumot az alga miatt, de igazából nekem se nagyon algásodott úgy a cucc.



A barátom akváriuma viszont algásodik, neki ablak mellett van 1watt/liter full világítással, sima csapvízzel, de neki 28 fok van benne mert nappal a lámpa felfűti, és hogy ne legyen túl nagy a hőingás belerakott egy autómata fűtőt 27 fokra, hogy az éjjel bekapcsoljon.

Szóval ott meleg van, nagy fény, ablak mellett és nem szeret vizet cserélni sem benne. Nem csinál heti vízcserét, inkább csak havonta egyszer vagy akkor sem. Van benne zöldalga, fonal alga.

Viszont ha berakok oda bármilyen félig döglött elsárgult vizi növényt az ott általában helyre szokott jönni.

Csak mondjuk be is algásodik.

Egyébként onnan szoktam néha kiszedni egy kis algát a garnéláimnak, azok meg rávetik magukat és egymáson tolongva kajálják és szép színesek lesznek tőle és nagyok. Nekik jó :)

2011. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönet mindenkinek!!!
2011. jan. 9. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!