Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehetne a legkíméletese...

Hogyan lehetne a legkíméletesebben cselekedni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Talán emlékeztek, darakórt észleltem két napja a halaimon. Segítséget kaptam Murr-tól és egy kedves halbaráttól. Tulajdonképpen alkudozni szeretnék Murrnál!

:-) Ugyanis a kezelést követő nap, teljesen eltűnt a "dara" a kis betegekről, és normálisan viselkednek! Senki nem adta fel és a pici mollyk is mind megvannak (egyenlőre).

Ezért, kedves Murr! Nem lehetne a második kezeléstől most eltekinteni? Félek, hogy sok lesz..a picik pedig biztos nem bírnák...28,5-29 fokon van a fűtés, ahogy javasoltad, a jódozatlan sót még csak most fogom adni a 30%-os vízcsere után, ha nem probléma. Mi a véleményed, véleményetek?

Előre köszönöm a válaszokat: Klara

Ui.: Remélem nálatok is javul az aranyhalak állapota!?


2011. jan. 9. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem nőhetek fel Murr nagyságához, ;)

De a válaszom NEM!

Nem lehet félbehagyni a kezelést, végig kell csinálni.

A darakórnak több fázisa van, az, hogy a látható tünetek eltűntek ígéretes dolog, de a gyógyuláshoz édes kevés.

Meg kell várni, hogy a kórokozók spórái elérjék a fejlődésükben azt a stádiumot, amikor már árt nekik a gyógyszer, mert ilyen állapotukban immunisak rá.

2011. jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Itt nincs helye az alkudozásnak.Ahogy az előző válaszadó írta, több fázisban fertőz a parazita.Egy kis ismerkedés a betegségekkel. Üdv. [link]
2011. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
A kicsiknek csak a kezelés után van esélyük, a parakillt túlélhetik a darakórt biztosan nem.Ha nincs a halon látható parazita, akkor is folytatni kell a kezelést.
2011. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor holnap újra bekékülünk...sajnálom,de nyilvánvalóan igazatok van.
2011. jan. 9. 09:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizony, a kollégák korábban keltek és még jókat is mondtak :) Az pozitív, ha múlnak a tünetek, de a paraziták még jelen vannak a vízben, ki kell írtani őket.


Az aranyhalakkal küszködök, sajnos nagy a távolság, így én is csak tippelgetek és telefonon adom a tanácsokat, sajnos szerintem náluk valami komolyabb fertőzés van, amit nem kezeltek csak tünetileg, így nem biztos, hogy túlélik.

2011. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!