Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a kiságyba a legkiméletesebben a babám?

Figyelt kérdés

11hónapos lesz.én rontottam el sajnos az alvás dolgot...

nappal 2x alszik még, ilyenkor velem a nagyágyban.

este a sajátjában,de az éjszakát még sosem aludta át,sokszor kel,ha csak 2x már örülök...van h visszaalszik rögtön,van hogy ücsörögni kell mellette.ha felkel s nem vagyok ott nagyon felsir,ha nem alszik el teljesen s osonok ki szintéén felpattan s kezdhetjük elölről.már kezdek zombi lenni...

az elmúlt 2-3este már mikor először felébred éjfél körül csak sir,hisztizik s kivettem magam mellé már...

de ez igy nem mehet tovább, nappal is szeretném visszaszoktatni,de nem ugy h ott hagyom had sirjon...valami ötlet?nagyon jól jönne...


2011. ápr. 2. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
SZERINTEM PRÓBÁLD MEG A KISÁGYAT ELEINTE KÖZVETLEN A TE ÁGYAD MELLÉ HÚZNI ÉS FOGD MEG A KIS KEZÉT,SIMOGASD,ILYESMI...AZTÁN EGYRE TÁVOLABB ÉS TÁVOLABB.SAJNOS JOBBAT NEM TUDOK,MERT ÉN FIGYELTEM NAGYON ERRE...NŐVÉREM INTŐ PÉLDA VOLT:)))
2011. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy nem tudom magam mellé tenni a kiságyat,mert ajtó van mellette-másik oldalán az ágynak meg fal...jajj hát igen,ha lesz teso nála biztos h sokkkal következetesebb leszek.


javasolták h csináljam ugy,hogy 5percenként bemegyek hozzá közben nem baj ha sir,igy érzi h ott vagyok,de egyedül aludjon el..no ebből az lett, h 1órán(!!!) keresztül sirt,már hörgött inkább s nem vett levegőt rendesen,tiszta csatakos és izzadt lett,könnye-taknya-nyála egybefolyt(már elnézést)és még mindig állt a kiságyban..nem birtam tovább,ez nem hiszem h jó bárkinek hisz hiába volt olyan fáradt hogy majd elájult, csak állt...nem birtam tovább,már sirtam vele,abbahagytam. és azóta talán rosszabbodott a helyzet.elötte legalább a kiságyban éjszakázott..most azért áll fel és sir szerintme mert azt hiszi hogy megint ott van hagyva...vááá...sosem lesz ebből már nyugodt alvás...:( s nem csak nekem, igy ugye neki sem(nappal a nagyágyban 2x 1,5-2órákat alszik,kiságyban ha nagy nehezen egyszer egyszer ott nyomtam el max 3/4ora után felriad és sir)

2011. ápr. 2. 20:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Kitartás!!!!!!!!!!

A fiam két éves, és ugyanez. Én már próbáltam mindent. Már csak abban reménykedem hogy kinövi, meg szereti nagyon a maciját és mindig mondom neki hogy sír a maci, mert nem alszol vele. De legalább már csak egyszer kel fel.

2011. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
NEKEM EGY BABÁM VAN...NŐVÉREM EGY ÉVVEL ELŐBB SZÜLT ÉS Ő IS MAGÁHOZ VETTE-ÍGY LÁTTAM,MIT RONT EL...DE NEM EZ A LÉNYEG:)HA NINCS HELY,AKKOR SAJNOS NEM TUDOK JOBBAT,DE ÍGY TELJESEN KIKÉSZÜLTÖK.ARRA NEM GONDOLTÁL,HOGY ESETLEG MÁS MIATT KEL FEL ÉJJEL?FOGZÁS,VAGY SZOMJAS,ILYESMI?AZ ÉN KISFIAM IS FELKEL 4-SZER 5-SZÖR,EBBŐL EGYSZER ESZIK,ISZIK(MERT NÉHA MELEG VAN ÉJJEL)MEG CUMIT KÉR.HÁNY FOK VAN A SZOBÁBA ÉJJEL?NEM TUDOM,BIZTOS TÉGED HIÁNYOL ENNYIRE?
2011. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nagy 2,5 szobás lakásunk van,de az elrendezése nem túl jó ilyen szempontból..lehet én megyek egy matraccal első körben mellé a szobájába...de köszi az eddigiválaszokat
2011. ápr. 2. 21:35
 6/10 anonim ***** válasza:
A MATRAC IS JÓ MEGOLDÁS LEHET,CSAK ÚGY 2 NAPONTA MINDIG EGY PICIT TÁVOLODJ EL TŐLE.REMÉLEM,SIKERÜL ÉS SEGÍTHETTEM.AZÉRT,ÖRÜLNÉK,HA MEGÍRNÁD,BEVÁLT-E A DOLOG :)
2011. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem kíméletesen ezt nem lehet csinálni. A legjobb, ha keményen elhatározod magad, kigondolod, hogy mi lenne a legmegfelelőbb neked az alvására (pl. egyedül aludjon el, a saját ágyában és maradjon is ott reggelig, aludja át az éjszakát), majd nekifogsz és egy nap elkezded. És bármi is történjen nem adod fel, és nem térsz el az eredeti tervtől. Max. 1 hét alatt el fogod érni a kívánt eredményt, a gyerek nem lesz lelki sérült, és nyugodtabb lesz az éjszakátok. Csak egy rossz szokásától fogod megfosztani, nem vmitől amire ténylegesen szüksége ven.

Én 3,5 évig hagytam, hogy a nagylányom szívasson az alvással. Mindig újabb és újabb kis alkukba mentem bele, aminek mindig ugyanaz volt az eredménye: csak a segítségemmel aludt, ébren volt éjjel, és hulla fáradt volt mindenki. Ha 15 percnél tovább sírt mindig megsajnáltam és feladtam. Aztán egyszer betelt a pohár. Volt még egy kis huga is melette, éjel még kelt szopizni, nagylányt 3 órát altattam esténként, éjjel 2-t ébren volt, hajnalban költözött közénk. Nem lehetett így csinálni.

2 éjszakámba telt, de azóta sincs semmi probléma az alvással. Ha tudtam volna, hogy ennyi lesz, már rég bevállaltam volna. Egy óriási cirkuszt csinált, még hányt is a sírástól. De amint nyugodtan átöltöztettem, áthúztam az ágyát és közöltem, hogy akkor is egymaga kell aludnia feladta. Éjjel még egy-két kis nyafi, de ennyi.

Éjszaka egyébként azért kelnek, mert nem tudnak egymaguk visszaaludni, ugyanis nem tanultak meg egyedül elaludni. Ha a karodban vagy simogatva alszik el, akkor éjjeli ébredéskor is azt az állapotot fogja keresni, és csak úgy tud elaludni következőre is, ahogy először.


Ez horror módszerek tűnik, de gyors és hatásos. Ha mindent apránként építesz le az hetekig eltart. Így akár pár nappal megúszod.

2011. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor tartson hetekig de ne legyen drasztikus!lehet,hogy 2 nap alatt a babád rájött,hogy mi a szitu de azt nemtudhatod,hogy őbenne mi zajlott le,főleg ha még hányt is!

Szerintem Kedves Kérdező a matracos megoldás jó ötletnek bizonyul,én ezt a Suttogóba is olvastam!2 naponta mindíg egy picit arrébb húzod de mindíg beszélsz hozzá nyugodtan,hogy Anya itt van,nem hagy el!Nekem ez a módszer sokkal kíméletesebb!

2011. ápr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a további válaszokat!

én is erősen álltam hozzá,hogy ok sirjon az ő érdeke elsősorban az egész...de nem birtam nézni ahogy szenved,remeg stb, láttam rajta hogy ez nem hiszit már,hanem a totális kétségbeesés, s már csak azért sem aludt,mert tulpörgette magát, nagyon zaklatott volt. megpróbáltam,nekem ez nem ment...:(


a másik,hogy te már egy nagy babával(v inkább 3,5évesen már kisgyerekkel) csináltad ezt a procedúrát,aki már megérti amit mondasz neki 100%osan. hogy anya nem hagy itt,nem büntet de meg kell tanulnod a kiságyban aludni,nagylány vagy más az a te helyed s a nagylányok külön elszanak stb..tehát meg tudod beszélni vele...de egy 10-11hós pici még nem érti ezt egészet szerintem...


bizom benne h a matracos módszer beválik,már be is hoztam anyuméktól felfújtuk.holnaptól indul szoktatás, hogy napközben is a kiságyba lesz letéve...biztos sirni fog,de egy percre nem hagyom ott....és éjjel is alszom vele ha kell.aztán ha már a kiságy nem jelent gondot,akkor szépen fokozatosan "hagyom magára".

no ez a terv...szurkoljatok hogy könnyen menjen...de ha nem is használ,megfogadtam h a "durvább" módszert csak akkor alkalmazom esetleg, ha már megérti és meg tudom vele beszélni a dolgot...tehát 2éves kora előtt semmiképp. de remélem sikerrel járok most...:DDD

2011. ápr. 3. 22:08
 10/10 anonim ***** válasza:
ÉN IS REMÉLEM,HOGY SIKERÜL!!!HA ESZEDBE JUT...ÍRJ PÁR NAP MÚLVA :)
2011. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!