Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet egy ilyen helyzetben...

Ninna ♥ kérdése:

Mit lehet egy ilyen helyzetben cselekedni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mióta kertes házba költöztünk két kutyánkkal, előjöttek a problémák, például ez is. Kutyaajtót szereltünk fel a kutyusoknak, és így azon ki-be járkálhatnak a lakásból a nagy udvarra. A nagyobbik kutyám (border collie) meg is teszi ezt elég sokszor, nagyon élvezi az udvart; ellenben a kisebbik, aki még kölyök, fél a kutyaajtótól, jelenleg klikkerrel szoktatom hozzá, de nem sok sikerrel haladok, szóval ő nem megy ki az udvarra. Más kiképzőket is megkérdeztem erről a problémáról, ők is azt mondták, hogy klikkerrel szoktassam, de szerintük sosem fogja használni, mivel rossz élménye van vele kapcsolatban (Mentával volt egy kis afférjuk a legelején, a kicsi Mentának "beszólt", Menta pedig rendezte, ezért Lucky nagyon fél azóta, gondolom, a helyhez köti) mindegy e miatt is.


A probléma a következő: Van a szomszédban egy láncon tartott kutya, akit kb. a nap 23 órájában láncon tartanak. Amikor idekerültünk (3 héttel ezelőtt) beszéltem a gazdikkal, és kérdezgettem az okokról, hogy miért kell láncon tartani stb, és próbáltam rávezetni őket, hogy ezt így nem szabad, valamint hogy tudok segíteni kutyás problémákban. Ők kedvesek voltak, megköszönték a segítségemet, és mondták, hogy majd szeretnének eljönni egy kutyaiskolás foglalkozásra megnézni, és ha bejön nekik, akkor járnának hozzám. : ) Délutánonként pórázon(!!) szokta a 9 éves kislányuk sétáltatni a kutyust, játszani vele egy órát kb., mert egyedül őt nem bántja, tényleg nagyon szereti őt.


A gazdik most hihetetlen nagy kutyás lázban égnek, és szabadon szeretnék engedni a kutyát. A kutya borzasztó agresszív, állításuk szerint minden kutyának nekimegy, és azért van láncon, mert mindig átugorja a kerítést, ami mellesleg tök magas.. Tettünk egy próbát, a kutyáimat bezártam a lakásba, így nem tudtak kijönni, és szabadon engedtük a szomszéd kutyát. Természetesen egyből átugrott, lemorgott engem, majdnem meg is támadott, csak annak köszönhetem, hogy még épségben megúsztam, hogy kellő határozottsággal viselkedtem.. erre én sem számítottam, hogy ennyire nagy a baj. A gazdiknak elmondtam, hogy holnap reggel a kutyaiskolában kezdenek, és elkezdjük a rehabilitációs foglalkozásokat, stb, mire ők közölték, hogy nekik erre nincs szükségük, mert a kutya a gyerekkel kijön, őket meg "csak" lemorogja ha meg akarják simogatni, de nem bántja őket, szóval jó lesz az úgy nekik hogyha elengedik a kutyát, nem kell nekik a kutyaiskola. Bevetettem mindent, semmi nem használ, így nem tudok mást tenni, erőszakkal csak nem vehetem rá.. szóval el akarják engedni a kutyát, elvileg jövőhét közepén vesznek valami kerítést a növényekhez, hogy oda ne tudjon menni, és akkor el is engedik, ami nekem borzasztó nagy problémát jelent.


Egyrészt: Tuti át fog jönni a kutya ameddig ők nem lesznek itthon, szóval borzasztó jó lesz arra hazajönni, hogy pl. nem enged be a kutya a saját udvaromra (találkoztam már ilyen esettel), másrészt: A nagyobbik kutyám kint szokott lenni az udvaron, és ha átjön az a nagy behemót kutya (ordas német juhász és rottweiler keverék állítólag) akkor az szétszedi az én kutyámat. Elég domináns a kutyám, így tuti le fog vele állni acsarkodni, megvédeni magát, és egy border ehhez a kutyához képest semmi, tuti hogy elintézi szegényt, ami meg ugye nem meglepő, akkor én is kinyírom a gazdikat... A kutyámat nem zárhatom be a lakásba, egyrészt a kutyaajtót széttépné addig, hogy ki tudjon jönni, másrészt pedig már hozzászokott ahhoz, hogy kint őrzi a házat (nagyon jól jelez egyébként:D) és ezt nem vonhatom meg tőle a saját érdekében, és persze a pisi-kakit is már kint végzi, napközben nem tudom kivinni a lakásból, mert 6 órában dolgozom..


Az ilyen gazdikkal mit lehet tenni? : / A kutya enni rendesen kap, jól néz ki, jó kaját is kap (Dog Chow tápot etetnek vele, maradék husikat, stb) egyedül az a nagy baj hogy napi 1 órát foglalkoznak vele és egész nap láncon van. Emiatt agresszív, bizalmatlan, és szerintem ideggyenge is, ami még nagyobb pikantériája a dolognak.


2011. máj. 21. 19:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen helyzetben nem tudom mit tennék a helyedben. Tán kőfalat építtetni feléjük.....De ahogyan olvastam, a ezek tényleg szabadon engedik a vérebet, akkor aztán a nap 24 órájában résen kéne lenned. Szerintem mindenképpen beszélj velük, mert ez így nem mehet. Próbáld meg meggyőzni őket, hogy vigyék már el azt a kutyát valami tanfolyamra, hogy ne legyen ilyen agresszív.
2011. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 panettone ***** válasza:
Villanypásztor?
2011. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Az előbb kint voltak a kertjükben, és beszéltem velük, ismét megpróbáltam. Most pedig azzal hajtottak el, hogy nekik nincs pénzük ilyen meg olyan foglalkozásokra, és tök jó lesz nekik úgy, hogy szabadon lesz a kutya, és a kutyának is jobb lesz. És mondom az, hogy az én kertemben lesz a kutya? Az őket nem érdekli, hisz kutyakiképzőként is dolgozom, majd megoldom.. persze, hát így működik az.


A legrosszabb az, hogy ilyenkor simán kifizetném a tanfolyam árát nekik és még én is felügyelném őket, de most nincs 40 ezer forintom erre. Másra szeretnénk költeni a pénzt ami van, a lakásunk csinosítgatására, mert most költöztünk ide pár hete. Másrészt ha ezt most kifizetném, utána mindent elvárnának hogy kifizessek, és a pénzért én is megdolgozom. Szóval nem tudom, mit tegyek. Kutyakiképzőként már csak szombatonként dolgozom, egyébként rendes civil foglalkozásom van, napi 6 órát dolgozom irodában. Se időm nincs arra, hogy egész nap otthon legyek velük, se idegem ehhez.


Kőfalat építtetni nem tudok sajnos, és az a legrosszabb, hogy egyszerűen nem tudom megoldani ezt a problémát. A gyomrom az görcsben áll, hogy a jövőhéten mikor fogják széttépni a kutyámat.. A gazdikra lehetetlen hatni, egyszerűen már mindent bevetettem, semmi eredmény. :/ Állatvédőkkel beszéltem, azt mondták, hogy sajnos ez elég csekély dolog ahhoz, hogy elvegyék a kutyát, mert hogy legalább enni kap és egy valaki szereti. Szóval ez a lépés is kikosarazva sajnos, már nem tudom mit tegyek.


Szerintetek az jó ötlet lenne, ha hétfőn levinném a nagyobbik kutyusom (vagy a kicsit is, még nem tudom, bírják-e egymás nélkül) a szüleimhez vidékre, ameddig rendeződik a probléma? :/

2011. máj. 21. 20:21
 4/24 A kérdező kommentje:
Szerinted egy ekkora idegbeteg agresszív kutyát egy villanypásztor visszatart valamitől? Nyilván szökik a kutya, mert nem érzi ott jól magát, de kétlem, hogy egy villanypásztor visszatartaná. Még amikor vendégségben voltam a kutyámmal (akkor még csak ő volt) a villanypásztort NYALOGATTA(!!!!!) az én pöttöm kutyám ehhez képest.. ezt nem állítja meg ilyesmi:/
2011. máj. 21. 20:23
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom más hogy van vele de szerintem elég kellemetlen lehet másoknak ha a kérésük nélkül akarsz nekik segíteni. Akkor is ha igazad van. Az egyetlen amihez jogod van hogy felszólítod őket, csináljanak amit akarnak de a te kertedbe nem jöhet át a kutya, mert ha bántja a tieid akkor nagy bajok lesznek.
2011. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mese, fel kell venned a kesztyűt. Menj át még egy utolsó próbára, meggyőzöd őket, hogy hétvégenként, vagy amikor van időd rá, szívesen foglalkoznál pár órát a kutyával, és ha látnak javulást menjenek kutyasuliban, vagy ha esetleg az alapelvekre rá tudnád venni őket az is elég lenne szerintem, legalábbis kezdésnek. És akkor most jön a lényegi rész, ha megint parasztkodnak, akkor mondjad nekik szépen, hogy akkor sajnos nincs más választásod, fel kell majd jelentened őket az első adandó alkalommal, amint a kutyájuk veszélyt jelent a te, családod, kutyád egészségére, illetve az értékeid épségére. Mondhatod nekik, ha szabadkoznak, hogy ők kényszerítenek erre. Azt ők sem gondolták komolyan, hogy a kutya majd szabadon acsarkodik az utcán. Ha a láncon tartást nem tiltja törvény, abban biztos vagyok, hogy a veszélyessé vált, elszabaduló kutyák gazdáit felelősségre lehet vonni! Ne hagyd magad! Tudom nehéz a szitu, új környezet, próbálsz tetszeni a szomszédoknak, de ha most elnyomnak, egész ottléted alatt el fognak nyomni, minden kérdésben! Sok sikert, és mindenképpen írj, hogy mi történt!
2011. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!


Sajnos megtörtént amire számítottam. Ma délután mivel nem számítottunk az elkerítési problémáik miatt arra, hogy szabadon engedik a kutyát, a barátommal elmentünk vásárolni a TESCO-ba. Felállítottunk egy kisebb medencét a két kutyusunknak, hogy a nagy melegben kicsit lehűthessék magukat. Mihelyst elmentünk, a kisebbik kutyus, Lucky, természetesen bent maradt a lakásban, ő nem használja a kutyaajtót. A nagyobbik, Menta viszont igen, ezért ő éppen gondolom kint pancsolt, és hülyéskedett a vízben (nagyon szeret pancsolni, ilyenkor az egész fejét lenyomja a víz alá, aztán gyorsan felhúzza, és ezzel játszik órákon keresztül:D) amikor átjött a nagy kutya. Kint lenni tuti kint volt, a másik szomszéd (egy idős néni) elmondása alapján, azt nem látta mit csinál, de kint volt a kutya. Átment a nagy kutya, és természetesen balhé lett belőle. A néni szerint kb. 2-3 percig tartott, aztán átjöttek a nagy kutyáért (ő adott kulcsot nekik, van pótkulcsa a kapuhoz, ha gond lenne) és hazavitték. Menta megúszta kisebb sérüléssel, a nyakán van egy seb, orvost nem igényelt, lefertőtlenítettem és elláttam neki a sebet, szerintem pár nap és begyógyul. Most voltunk sétálni is, annyira nem nyomta el, mert ugyanolyan volt a kedélyállapota is, ugyanúgy játszott kutyákkal, szóval remélem, nem viselte meg. A másik kutyának nem tudom, van-e sérülése, de nem is érdekel olyan nagyon.. Menta megúszta, ez a lényeg, de ez nem jelenti azt, hogy a következő alkalommal is ez így lesz.


Nem tudom, mit tehetnék.. a jövő hetet kivettem szabinak, a főnököm megértő volt, (ő is kutyás, így megérti az ilyen helyzeteket) az rendezve van. Nem tudom, mit tegyek. A kutyához átmenni és foglalkozni vele, nem tudok egyedül, nem bírnék vele. Az első pár rehabos foglalkozáson kéne mellém 2-3 segéd is, hogy neki tudjunk kezdeni, nem szeretném, ha rossz vége lenne.. a segédeink mind iskolában vannak, (egyetemen stb tanulnak) vagy dolgoznak, így elég megoldhatatlan lenne, és nem is vállalnák el háznál csak úgy.. sajnos. Nem azért, mert nem segítenének, hanem mert nem olyan bevállalósak. Sajnos abban a kutyaiskolában, ahol én kiképzősködöm, két kiképző van aki talán viszi is valamire gyakorlatban, a többi az elméletet fújja nagyon.. jók ők is, nem kérdés. De rajtam és a kollégámon kívül egyik sem vállalna el ilyet. A kollégám, Csaba lába pedig éppen gipszben van, így nem hiszem hogy szeretne velem akciózni..

2011. máj. 22. 16:09
 8/24 anonim ***** válasza:

Ninna, próbálj meg mégegyszer beszélni a fejükkel, mondd meg nekik, hogy megsérűlt a kutyád, hátha ráviszi őket a lelkiismeretük, hogy legalább törék ők a is fejüket egy megoldáson, ami mindenkinek jó..


Írd majd meg a további fejleményeket, majd együtt ötletelünk! Te is sok embernek segítesz a válaszaiddal(pl nekem is!:) ) majd kitalálunk valamit!

2011. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, nagyon köszönöm! : )


Ma próbáltam már kétszer is becsöngetni hozzájuk, hogy beszéljünk róla, de természetesen nem állnak velem szóba, sőt, csak az első próbálkozásom járt azzal, hogy legalább két szót tudtam váltani a kislánnyal. Kijött, elmondtam neki, mi történt, mire azt mondta, hogy sajnálja, de ő nem mondhat semmit, azt mondták a szülei.. ennyit erről. 4 körül hazajöttek a szülők is, csöngettem, láttam a mozgást, de ki sem jöttek, még csak el sem küldtek. Egyenlőre nem sok siker..


Ma egész nap a kutyaiskolában voltam a kutyusokkal, és otthagytam egy barátnőmre is őket pár órára, míg elintéztem pár hivatalos ügyet, és beszéltem egy ismerősömmel, aki rendőr. Azt mondta, még semmit nem tudnak csinálni, ez még kevés ahhoz, hogy foglalkozzanak is ezzel az üggyel.. Mit tegyek, hogy legalább szóba álljanak velem? : |


Gondoltam már arra is, hogy írok nekik egy hosszú levelet, amiben leírok mindent, amit érzek, és amit tudni lehet így az ilyen veszélyes kutyákról.. és hogy ők is veszélyben vannak stb, valamint hozzák ki a kutyaiskolára. De valahogy azt érzem, ez is csak a kukában végezné.. :/

2011. máj. 23. 18:14
 10/24 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem enyhültek meg, nem is fognak a leveledtől sem, sajnos ez a tapasztalatom az ilyen emberekkel. A szép szóból nem értenek, vidd jogi útra a dolgot. Mint már írtam, tuti, hogy vmi büntetést kapnak a gazdák, ha a kutyájuk ki be járkál a területükről. Főleg így, hogy már vannak kézzel fogható nyomai is, plussz a néni látta is.

Kösd fel a nadrágod, és ne rezelj be, mert ezek ellen máshogy nem lehet.

2011. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!